شنبه, 23 فروردين 1399 ساعت 12:11
کد خبر: 69433

جزییات خسارات ‌وارده به استان‌ها بر اثر بارش‌های اخیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور جزییات خسارات ‌وارده به استان‌ها بر اثر بارش‌های اخیر را تشریح کرد.

«علی بختیاری» سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور  درباره خسارات ناشی از بارش‌ها در استان‌های مختلف طی روزهای گذشته گفت: به دلیل ریزش سنگ در استان مازندران محور فیروزکوه حدفاصل گدوگ تا ورسک، محدوده تونل چپ دره انسداد یک لاین از این محور گزارش شده است. عوامل راهداری در حال پاکسازی و رفع مشکل هستند.
وی درباره آخرین وضعیت استان‌های تحت تاثیر سامانه‌های بارشی در کشور ادامه داد: در استان همدان آبگرفتگی جزیی در سطح برخی از شهرستان‌ها گزارش شده است. همچنین تگرگ به باغات در اکثر شهرستان‌ها خسارت وارد کرده و تعدادی از دام‌ها در اثر رعد و برق نیز تلف شده‌اند.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: در استان سمنان بارش پراکنده در سطح استان گزارش شده است. همچنین سرمازدگی و یخبندان در بخش کشاورزی در شهرستان‌های شمالی این استان نیز گزارش شده است.
بختیاری با اشاره به بارندگی جزیی در استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بارش باران در سطح استان اصفهان داشتیم. همچنین در استان فارس بارش پراکنده در سطح استان و هوای ابری گزارش شده است. در استان کرمانشاه نیز بارندگی در سطح استان مشاهده شده است و وزش باد شدید و تگرگ در کرمانشاه منجر به خسارات مالی و قطع برق حدود ۱۰ منطقه و سقوط تعدادی درخت شده است. همچنین براثر این بارندگی‌ها به بخش کشاورزی در ۷ شهرستان خسارت وارد شده است.
وی با اشاره به اینکه بارش باران در شهرستان‌های شمالی و غرب استان کرمان گزارش شده است، تصریح کرد: در استان کردستان بارش باران در سطح استان باعث آب گرفتگی برخی از معابر در شهرستان‌های سنندج، بیجار و قروه شده است. همچنین یک واحد مسکونی روستایی در سنندج تخریب و ۱۱ راس دام بر اثر صاعقه تلف شده اند.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه چند محور مواصلاتی در استان‌های شمالی به دلیل ریزش سنگ مسدود شده که با تلاش عوامل راهداری بازگشایی شده است، خاطرنشان کرد: در استان قم در پی بارندگی‌های اخیر وضعیت رودخانه‌ها سیلابی شده است، اما تاکنون کسی آسیبی ندیده است. همچنین بارش برف وسرما موجب خسارات به باغات و محصولات کشاورزی در این استان شده است.
بختیاری درباره استان چهارمحال و بختیاری گفت: در پی بارندگی‌های روز گذشته در این استان در روستای سر اقا سید دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ، یک نفر از اهالی این روستا درحال عبور از رودخانه غرق شد و جان خود را از دست داد. همچنین در استان لرستان باد شدید و تگرگ در روز گذشته باعث شکستن درختان، شکستن شیشه‌ها و خسارت به باغات و محصولات کشاورزی شده است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399