دوشنبه, 25 فروردين 1399 ساعت 14:21
کد خبر: 69580

سامانه «بخشش ایرانیان» راه‌اندازی می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ایجاد و راه‌اندازی سامانه «بخشش ایرانیان» تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز (دوشنبه) با حضور «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و «سید مرتضی بختیاری» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، تفاهم‌نامه‌ای باهدف ایجاد و راه‌اندازی سامانه بخشش ایرانیان به‌منظور پویش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا امضا شد.
این تفاهم‌نامه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و در چارچوب سیاست‌ها و خط‌مشی تعیین‌شده با رویکرد فراهم آوردن زمینه حضور خیرین و نیکوکاران و برنامه‌ریزی عملیاتی برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌دیده از کرونا و به‌منظور اجرای برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اتخاذ سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات مؤثر و کارآمد در جهت محرومیت‌زدایی و ترویج فرهنگ خیر و احسان به امضا رسید.
همچنین این تفاهم‌نامه اهدافی همچون تجمیع و یکپارچه‌سازی بانک‌های اطلاعاتی نیازمندان، هم‌افزایی در جذب و توزیع عادلانه منابع، شفافیت در عملکرد و اعتمادسازی، افزایش مشارکت مردم، طبقه‌بندی نیاز محرومین بر حسب درخواست، مشخص شدن نیاز پهنه‌های شهری و روستایی بر حسب میزان و نوع درخواست را موردتوجه قرار می‌دهد.
منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399