شنبه, 06 ارديبهشت 1399 ساعت 14:15
کد خبر: 70132

ربیعی: پیشرفت‌های تکنولوژیک را حق خود می‌دانیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه ایران پیشرفت‌های تکنولوژیک نظامی و غیرنظامی را حق لاینفک و مصالحه ناپذیر خود می‌داند، گفت: تهدیدها از طرف کشوری که به تهدید شماره یک امنیت جهانی تبدیل شده، کوچکترین تاثیری در اراده ما برای ادامه مسیر قانونی‌مان نخواهد داشت.

ربیعی در پاسخ به سوال درباره موضع دولت درخصوص کارشکنی‌ها و اتهامات مقامات آمریکایی به ایران گفت: متاسفانه مجددا در میانه راه مبارزه با کرونا که همه مردم دنیا باید باهم اتحاد داشته باشند، شاهد چنین اظهار نظراتی هستیم. ما معتقدیم اولا بابد در منطقه باید به سمت صلح حرکت کنیم که بتوانیم با کرونا مقابله کنیم، دنیا نیاز به یک امنیت فیزیکی و امنیت روانی دارد که بتواند از این بحران عبور کند.
سخنگوی دولت تصریح کرد: متاسفانه آمریکایی‌ها کماکان فرافکنی می کنند و ما هم می دانیم با شرایط سختی که پس از شیوع ویروس کرونا در آمریکا به وجود آمده است قطعا دولت آمریکا بخصوص رییس جمهوری این کشور برای منحرف کردن افکار عمومی از اقدامات ناموفق خود در مبارزه با کووید ١٩ و همین طور فرار از مسئولیتهای بین المللی خود، چاره ای جز فرافکنی ندارد.
ربیعی گفت: آمریکا جمهوری اسلامی ایران را به دلیل انجام یک عمل مرسوم که کمترین مغایرتی با مقررات حقوقی و بین المللی ندارد به نقض قطعنامه متهم می کند. تردیدی نداریم که آمریکا در اثبات این اتهام شکست خواهد خورد.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های تکنولوژیک نظامی و غیرنظامی که منطبق با حقوق بین الملل و قوانین جاری بین کشورها است را حق لاینفک و مصالحه ناپذیر خود می‌داند، گفت: این نوع تهدیدها از طرف کشوری که به تهدید شماره یک امنیت جهانی تبدیل شده و در اعمال تبعیض قوانین سرآمدی خود را اثبات کرده، کوچکترین تاثیری در اراده ما برای ادامه مسیر قانونی‌مان نخواهد داشت.
سخنگوی دولت تصریح کرد:‌ به کشورهای اروپایی نیز توصیه می کنیم از سال‌های گذشته درس بگیرند تا باج‌دهی به این زورگو را هر چه زودتر خاتمه دهیم. در این صورت جهان در میانه عبور از کرونا و حتی پسا کرونا امنیت بیشتری خواهد داشت.
ربیعی تصریح کرد: ما هیچ فعالیتی مغایر با قوانین و قطعنامه‌ها صورت ندادیم و این اقدام را حق خود می‌دانیم.

نباید این پیام غلط دریافت شود که اوضاع عادی است

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره برنامه دولت برای کنترل ازدحام جمعیت در شهر تهران اظهار داشت: من روزانه با مسئولان ستاد مقابله با کرونا تماس دارم. امروز با هم دکتر زالی صحبت کردم. حرف ایشان بسیار درست است. پیام غلط نباید توسط مردم دریافت شود که اوضاع عادی است. اگر هم تغییری رخ داده بر اثر همکاری با مردم بوده است که باید کماکان ادامه یابد.
ربیعی با تاکید بر اینکه کسی نگفته اوضاع عادی است، تصریح کرد: اعلام کرده‌ایم در شرایط عادی در مقابله با کرونا به سر نمی‌بریم و قدری اشتباه، موجب ایجاد شرایط سخت‌ می‌شود. همکاری مردم تاکنون خوب بوده و نیازمندیم مردم در ابرشهر تهران به مراعات بیشتری تن دهند.

۳۶۵ دستگاه اتوبوس به ناوگان شهر تهران اضافه می‌شود

وی با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای حمل و نقل عمومی شهر تهران خاطرنشان کرد: سوار شدن به متروها قرار شد با تعداد مشخصی انجام شود. شهرداری مکلف به برنامه‌ریزی شده است. علاوه بر ایزولاسیون، قرار است اتوبوس با تعداد محدود مسافران داشته باشند. ۳۶۵ اتوبوس در فاصله بسیار کمی به تهران برای حمل و نقل اضافه خواهند شد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه در حال بررسی هستیم تا اتوبوس‌های بین شهری بتوانند در شهر قدرت مانور داشته باشند، آنها را به حمل و نقل شهری اضافه کنیم، ابراز داشت: در این رابطه در حال رایزنی با شهردار تهران هستیم.
وی یادآورشد: برای عدم فشار بر حمل و نقل عمومی، طرح ترافیک توسط شهرداری متوقف شد. دچار این تناقض‌ که هم تهران بیشترین اشتغال را دارد، هم سهم بالایی در اقتصاد دارد و هم اینکه تهران ظرفیت بیشتر شیوع بیماری را دارد، روبه‌رو هستیم.

باز بودن پارک‌ها نباید موجب اتراق شهروندان شود/ ممکن است در تصمیمات تجدید نظر شود

ربیعی ادامه داد: برنامه این است که تمام اقداماتی که صورت گرفته در ستادهای کرونا بررسی شود. در صورت لزوم تصمیمات جدید را حتما اتخاذ خواهیم کرد. اگر پارک را باز کردیم برای این بود وزرش مورد نیاز تعدادی از شهروندان بود. ورزشگاه‌ها و سال‌های ورزشی را تعطیل کرده بودیم و گفتیم این افراد در پارک ورزش کنند.
وی با بیان اینکه باز بودن پارک‌ها نباید موجب اتراق شود، عنوان کرد: این تصمیمات هم با نیروی قهری کنترل خواهد شد و هم ممکن است مورد تجدیدنظر قرار بگیرد. رعایت فاصله فیزیکی در تهران از موضوعاتی است که دائما در ستاد در حال بررسی است و در صورت تصمیم‌گیری به اطلاع مردم خواهیم رساند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399