شنبه, 06 ارديبهشت 1399 ساعت 15:21
کد خبر: 70142

قیمت شکر با ارز آزاد ارزانتر از قیمت شکر با ارز دولتی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی اعلام کرد که اگر اجازه دهند شکر با ارز آزاد وارد شود قیمت آن ارزانتر از شکری خواهد بود که با ارز دولتی وارد می‌شود.

قاسمعلی حسنی با بیان اینکه از اردیبهشت سال ۱۳۹۷ از دولت درخواست کردیم که ارز۴۲۰۰ را برای شکر حذف کند، اظهار کرد:از آنها درخواست کردیم که اجازه دهند عرضه و تقاضا بازار را تعیین کند. حتی اعلام کردیم که با دلار آزاد می‌توان کالا را ارزان تر به دست مردم رساند.
وی ادامه داد: نرخ جهانی شکر کاهش یافته است و از ۳۴ سنت به ۲۲ سنت رسیده است. بنابراین اگر شکر با دلار ۱۶هزارتومان وارد شود ارزان تر از شکری خواهد بود که با دلار ۴۲۰۰ وارد می‌شود. به عبارت دیگر اگر شکر با ارز ۱۶ هزارتومان وارد شود کیلویی ۳۵۰۰ تومان خواهد شد، ولی قیمت آن در حال حاضر ۵۹۰۰ تومان است.
حسنی اضافه کرد: بانک مرکزی و دولت باید اجازه دهند که بنکداران وارد عمل شوند. بنکداران که مصرف کننده‌های بزرگ شکر هستند در حال حاضر هیچ کاره‌اند. رقابت در بازار شکر وجود ندارد و بازار آن یک بازار بی رحم یکطرفه است و کسانی که دسترسی به ارز دولتی دارند، شکر را با قیمت ارزان خریداری می‌کنند و با قیمت آزاد به مردم می‌فروشند.
به گفته دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی هیچ کمبود و کسری باری در بازار وجود ندارد و بحث گرانفروشی مطرح است.
از هفته آینده حبوبات ارزان می شود
حسنی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه در ماه رمضان قیمت اقلام کاهش می یابد، گفت:از هفته آینده نیز شاهد کاهش قیمت حبوبات خواهیم بود.


منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399