یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 ساعت 14:00
کد خبر: 70194

ماه رمضان امسال امکان عرضه روزانه 10 هزار تن مرغ به بازار را داریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران با تاکید بر اینکه بازار ماه رمضان امسال نه تنها با کمبود عرضه بلکه با مازاد عرضه نیز روبه رو است، افزود: رمضان امسال ما می‌توانیم هر روز حداقل 2 هزار تن بیش از نیاز مصرف روزانه، مرغ به بازار عرضه کنیم.

حبیب اسدالله نژاد  با بیان اینکه مصرف روزانه مرغ در کشور به بیش از 7 هزار و 500 تا 8 هزار تن نمی‌رسد، اظهار کرد: به دلیل افزایش قابل توجه تولید مرغ، ماه رمضان امسال امکان عرضه روزانه 10 هزار تن مرغ به بازار را داریم.
وی ادامه داد: این میزان مرغ 2 هزار تا 2 هزار و 500 تن بیش از نیاز مصرف روزانه کشور است.
اسدالله نژاد درباره وضعیت قیمت مرغ در بازار ماه رمضان نیز گفت: با توجه به تولید مازاد، قیمت‌ها کمتر از نرخ مصوب یکسال گذشته است.
وی قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار برای مصرف کننده را 11 هزار تا 11 هزار 500 تومان اعلام کرد.
اسدالله نژاد یادآور شد: قیمتی که سال گذشته ستاد تنطیم بازار برای هر کیلوگرم مصرف آماده مصرف مصوب کرده، 12 هزار و 900 تومان است.
وی قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران را 7 هزار 200 تا 7 هزار و 500 تومان اعلام کرد.
اسدالله نژاد گفت: هر چند در هفته اخیر اندکی افزایش قیمت در خرید مرغ از مرغداران داشته‌ایم، اما با توجه به هزینه تمام شده 10 هزار و 500 تومان برای تولید هر کیلوگرم مرغ، مرغداران همچنان هر کیلوگرم مرغ را حداقل 3 هزار تومان به زیان می‌فروشند.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده با توجه به هزینه تمام شده تولید را 14 هزار و 500 تا 15 هزار تومان دانست.
اسدالله نژاد خواستار اصلاح قیمت مصوب خرید مرغ از مرغداران برای کاهش زیان انباشته مرغداران شد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399