دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 ساعت 11:20
کد خبر: 70220

اخذ عوارض الکترونیکی از تمام آزادراه‌ها تا پایان زمستان امسال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون حمل و نقل وزارت راه وشهرسازی گفت: تا پایان زمستان سال جاری تمام گیت‌های عوارضی به ای تی سی مجهز می‌شوند و هوشمند خواهند شد.

 شهرام آدم‌نژاد در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه تا پایان زمستان سال جاری تمام گیت‌های عوارضی به ای تی سی مجهز می‌شوند و هوشمند خواهند شد گفت: تفاهم‌نامه‌ای در این رابطه بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس به امضا رسیده است که این تفاهم نامه در حال اجرا است و بخشی از آن عملیاتی شده است.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل هوشمند را دنبال می‌کنیم گفت: نتیجه این سیاست افزایش ایمنی در سطح جاده‌های کشور خواهد بود.
وی ادامه داد: در سال گذشته اخذ عوارض در چهار آزادراه الکترونیکی شد و نهایتا تا زمستان امسال تمام آزادراه‌ها به ای تی سی مجهز می‌شوند و اخذ عوارض دراین آزادراه‌ها هوشمند خواهد بود.
آدم‌نژاد با اشاره به برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در توسعه حمل و نقل هوشمند گفت:‌ تاکنون بارنامه ماشین‌آلات سنگین و بار آنها با همکاری پلیس رصد می‌شد اما با توسعه تجهیزات هوشمند در سطح جاده‌ها عملکرد ناوگان باری با سیستم توزین رصد خواهد شد و در این رابطه همکاری نزدیک با پلیس داریم.
وی با تاکید بر اینکه نظارت و کنترل هوشمند در کاهش تخلفات موثر بوده است گفت: یکی از تخلفاتی که پس از نصب دوربین‌های هوشمند کاهش یافت سرعت غیرمجاز بود بار رصد رفتار رانندگان دیدیم معمولا افراد با نزدیک شدن به دوربین سرعت خود را کاهش و پس از آن سرعت را افزایش می‌دهند از این رو متوسط سرعت بین دو دوربین را کنترل کردیم که با این اقدامات رفتار رانندگان بهبود یافت.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای کاهش نقاط حادثه ‌خیز گفت:‌ اولویت ما آشکارسازی این نقاط است تا به رانندگان قبل از نزدیک شدن به این نقاط هشدار خطر بدهیم و پس از آ‌شکارسازی نسبت به رفع آنها اقدام خواهیم کرد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399