جمعه, 12 ارديبهشت 1399 ساعت 14:31
کد خبر: 70352

کرونا تقاضای گوشی را ۲۵ درصد افزایش داد/ فعلا هیچگونه ثبت سفارشی صورت نمی‌گیرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی تصویری و تلفن اظهار داشت: افزایش تقاضا به دنبال برگزاری کلاس‌های آنلاین مدارس و دانشگاه‌ها، عدم واردات این کالا در 2 ماه اخیر و کاهش تولید شرکت‌های تولیدکننده از دلایل اصلی افزایش قیمت 20 تا 25 درصدی گوشی‌های تلفن همراه در بازار است.

ابراهیم درستی درخصوص افزایش قیمت گوشی‌های تلفن همراه در بازار، گفت: باتوجه به آنکه درحدود 99 درصد گوشی‌های تلفن موجود در کشور وارداتی است، بنابراین افزایش نرخ ارز از دلایل اصلی افزایش قیمت این کالا در بازار است، از طرف دیگر افزایش تقاضا به دنبال برگزاری کلاس‌های آنلاین مدارس و دانشگاه‌ها، عدم واردات این کالا در 2 ماه اخیر و کاهش تولید شرکت‌های تولیدکننده از دلایل اصلی افزایش قیمت 20 تا 25 درصدی گوشی‌های تلفن همراه در بازار است.
وی خطاب به شرکت‌های توزیع کننده نیز گفت: از تمام شرکت‌های توزیع کننده تقاضا داریم تا توزیع و فروش گوشی‌های تلفن همراه را با کمترین سود انجام دهند تا مصرف کننده با قیمت پایین‌تر این کالا را دریافت کند.
درستی افزایش قیمت بیش از 25 درصدی گوشی‌های تلفن همراه را تخلف بیان کرد و ادامه داد: افزایش بیش از این مقدار بیشتر توسط فروشندگان بدون پروانه کسب صورت می‌گیرد و درصورت مشاهده با آنها برخورد خواهیم کرد.
رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی تصویری و تلفن در خصوص پیش‌بینی کاهش قیمت گوشی‌های تلفن همراه نیز گفت: این مسئله تابع میزان عرضه و تقاضا و نرخ ارز است. بنابراین اگر میزان تقاضا و نرخ ارز به تعادل دست یابد، امیدواریم قیمت این کالا به ثبات برسد.
وی ادامه داد: درحال حاضر مشکل اصلی عدم توانایی ثبت سفارش با هر نوع از ارزها اعم از نیمایی، حاصل از صادرات و حتی آزاد است؛ گشایش اعتباری انجام نشده و درحال پیگیری برای رفع این مشکل هستیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399