دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 ساعت 11:16
کد خبر: 70477

سهام هدلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان امسال عرضه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر عامل هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان با اشاره به حضور بخش کشاورزی بنیاد مستضعفان از سال ۸۱ در بورس از عرضه سهام هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در بورس خبر داد.

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه روابط عمومی بنیاد مستضعفان، عظیم رجائی با اشاره به سیاست حضور فعال بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه گفت: مگسال، نخستین شرکت در بخش کشاورزی کشور از زیر مجموعه بنیاد مستضعفان بود که وارد بورس شد.
مدیر عامل هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان با بیان اینکه در حال حاضر ۶ شرکت زیرمجموعه این هلدینگ در بورس حضور دارند، افزود: امسال ۲ شرکت دیگر در زیر مجموعه هلدینگ کشاورزی وارد بازار سرمایه می‌شوند و تعداد شرکت‌های بورسی این هلدینگ به ۸ شرکت می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این شرکت ها، امسال مجموعه هلدینگ کشاورزی نیز با دارا بودن ۲۱ شرکت، در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه سال آینده این هلدینگ و شرکت‌های زیر مجموعه آن برای حضور در بازار سرمایه، اضافه کرد: با برنامه‌ریزی انجام‌شده مقرر شد ۵ شرکت دیگر هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان، پس از ادغام، تا پایان سال آینده وارد بازار سرمایه شوند و با این اقدام تمام بخش کشاورزی بنیاد به صورت کامل بورسی خواهد شد.
مدیر عامل هلدینگ کشاورزی فردوس پارس با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان به دنبال تصدی گری نیست، تصریح کرد: تمام پروژه‌های بنیاد مستضعفان با استفاده از توان داخلی اجرا و به بهره برداری می‌رسد و از آنجایی که سیاست بنیاد، افزایش تصدی‌گری نیست همه این پروژه‌ها پس از تثبیت از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار می شود.
به گزارش ایرنا، اکنون ۳۲ شرکت زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در بازار سرمایه حضور دارند که از این میان، ۲ شرکت در سال گذشته وارد بورس شدند و ۱۶ شرکت دیگر نیز امسال در صف عرضه در بازار سرمایه قرار دارند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399