دوشنبه, 22 ارديبهشت 1399 ساعت 08:32
کد خبر: 70733

پلمپ ۴۵ قهوه‌خانه و رستوران لاکچری در روزهای کرونایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس پلیس تهران بزرگ از پلمپ ۴۵ قهوه‌‌خانه و رستوران لاکچری که اقدام به ارائه غذا در محل و ارائه قلیان می‌کردند، خبرداد.

به گزارش ایلنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر و کشفیات مواد مخدر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پس از مدت‌ها پیگیری در جهت جمع‌آوری معتادان متجاهر از یکشنبه مرحله جدید جمع‌آوری معتادان متجاهر آغاز شد، اظهار کرد: ۱۰ تا ۱۵ هزار معتاد متجاهر رها شده داریم و روزانه ۵۰۰ نفر جمع‌آوری خواهد شد و تحویل مراکز بازپروری خواهد شد.
وی ادامه داد: دستورالعمل وزارت بهداشت بر روس معتادین متجاهر اعمال خواهد شد و معتادین برابر مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر یکسال در مراکز بازپروری نگهداری خواهند شد.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به قانون جدید نگهداری معتادین متجاهر آیا ظرفیت این مراکز جوابگو خواهد بود، گفت: ظرفیت‌ها و مراکز بازپروری معتادبن متجاهر در حال افزایش است و دوره جدیدی از بازپروری را خواهیم داشت‌.
وی ادامه داد: متاسفانه هنوز هم معتادین متجاهر زیر ۱۸ سال و بالای ۶۰ سال و همچنین معتادین دارای بیماری‌های واگیر دار در مراکز بازپروری پذیرش نمی‌شوند که این موضوع باید برطرف شود‌.
سردار رحیمی با بیان اینکه تمرکز پلیس در موضوع مبارزه با مواد مخدر بر شوش مولوی هرندی، دره فرخزاد و جاجرود است، گفت: از تمامی ظرفیت‌های پلیس برای جمع‌آوری معتادین متجاهر استفاده خواهد شد و کل شهر را پوشش خواهیم داد.
وی در خصوص پلمپ پاتوق معتادین متجاهر گفت: در این مرحله بستن و پلمب خانه‌هایی که پاتوق معتادان است در دستور کار است و هم اکنون پنج خانه پلمپ شده است.
رئیس پلیس تهران بزرگ در پاسخ به سوالی مبنی بر مبتلا نشدن معتادان به کرونا گفت: چنین شایعه‌ای مبنی بر نگرفتن معتادان به کرونا صحت ندارد و هیچ کسی این موضوع را تایید نکرده است.
سردار رحیمی در خصوص انهدام باندهای مواد مخدر گفت: در چند روز گذشته ۴ باند قاچاق مواد مخدر منهدم و ۱.۵ تن مواد مخدر کشف شده است؛ با هوشیاری پلیس تمام اعضا این باندها دستگیر شدند.
سردار رحیمی درباره روزه‌خواری گفت: تذکر جدی به افرادی می‌دهم که تظاهر به روزه‎خواری می‌کنند. در اماکن عمومی ، معابر و ... هیچ فردی اجازه تظاهر به روزه‎خواری را ندارد.
رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: از روزشنبه دستور ویژه‎ای به تمام واحدها ابلاغ شد که با روزه‎خواری برخورد جدی کنند. پلیس به‎عنوان نماینده مردم مسئول برخورد با این افراد است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان تجمع در شب‎های قدر گفت: تا این لحظه ستاد ملی کرونا و ستاد استانی هیچ مجوزی برای تجمع در شب‎های قدر را نداده‌اند و مجوزی صادر نشده است؛ مسئول این کار ستاد ملی مقابله با کرونا است.
سردار رحیمی ادامه داد: تا جایی که آمار داریم وضعیت کرونا در تهران مناسب نیست و بعد از خوزستان به تناسب جمعیت وضعیت تهران مناسب نیست.
رئیس پلیس پایتخت گفت: ۴۵ قهوه‎خانه و رستوران لاکچری که اقدام به ارائه غذا در محل و ارائه قلیان می‌کردند، پلمپ شده‌اند.
سردار رحیمی در پاسخ به سوالی در خصوص نتایج درخواست پلیس از شورای شهر برای اختصاص درصدی از بودجه شهری تهران به پلیس تهران بزرگ اظهار کرد: در اسفندماه سال گذشته در خصوص ساخت ۴۰ کلانتری در تهران با رئیس شورای شهر و شهرداری تهران مکاتبه‌ای داشتم؛ در این مکاتبه رئیس شورای شهر درخواست کرد در صحن علنی شورا در این خصوص گزارشی داده شود.
وی ادامه داد: باور ما این است باید درصدی از بودجه شهری برای ارتقا نظم و امنیت شهر در نظر گرفته شود؛ براساس مصوبه شوای عالی امنیت ملی و شورای امنیت کشور شهرداری مکلف شده در زمینه زمین و ساخت به پلیس کمک کند. خوشبختانه در این جلسه نظر مساعد شورای شهر و شهرداری اعلام شده است.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399