دوشنبه, 22 ارديبهشت 1399 ساعت 08:57
کد خبر: 70740

اطلاعات تکميلي

  • نماینده وزیر صمت در اصناف کشور:

تسهیلات اصناف تا پایان هفته واریز می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور اعلام کرد قرار است که کارفرمایان به ازای هر کارگری که از اسفند ماه تاکنون در بنگاه‌های اقتصادی خود دارند، مبلغ 16 میلیون تومان وام با بهره 12 درصد با تنفس 3 ماهه پرداخت شود.

ابراهیم درستی در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص پرداخت وام‌های بنگاه‌های آسیب‌دیده گفت:‌ طی جلسه‌ای که برگزار شد، اعلام کردیم که به غیر از 13 گروه آسیب‌دیده 58 گروه دیگر نیز وجود دارند و قرار است که کارفرمایان به ازای هر کارگری که از اسفند ماه تاکنون در بنگاه‌های اقتصادی خود دارند، مبلغ 16 میلیون تومان وام با بهره 12 درصد با تنفس 3 ماهه پرداخت شود. 
وی ادامه داد: شاید این میزان ناچیز باشد، زیرا با توجه به تحریم‌ها و کاهش شدید قیمت نفت دولت در وضعیت اقتصادی مناسبی به سر نمی‌برد، بنابراین نمی‌توان توقع بیشتر داشت. اما امیدواریم که بتواند بخشی از زیان‌های اصناف را جبران کند، زیرا اغلب اصناف زیان‌های فراوانی را متضرر شده‌اند که گاها آنها را تا مرز ورشکستگی پیش برده است.
درستی درخصوص زمان پرداخت این وام‌ها نیز گفت: بر طبق مذاکرات صورت گرفته احتمالا تا پایان این هفته پرداخت شود تا بتوانیم باری از دوش کارفرمایان برداریم، زیرا اصناف با همکاری خود با دولت حسن نیت خود را نشان داده‌اند.
نماینده وزیر صمت در اصناف کشور با اشاره جلسات صورت گرفته با سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: با سازمان بیمه تامین اجتماعی مذاکره شده و مقرر است که سازمان بیمه تامین اجتماعی حداقل سهم کارفرما را اخذ نکند، تا کارفرما بتواند کارگرش را حفظ کند، چراکه اگر کارفرما کارگرش را تعدیل کند او از سازمان بیمه تامین اجتماعی بیمه بیکاری خواهد گرفت، بنابراین ضرر دولت بیشتر خواهد بود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399