دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 ساعت 09:10
کد خبر: 70995

پشت پرده گرانی خرما و شکر در بازار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در خصوص افزایش قیمت خرما و کمیابی شکر در بازار توضیحاتی داد.

محمد علی اسفنانی مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کمیاب شدن شکر و همچنین افزایش قیمت خرما و قند در بازار، گفت: واردکنندگان محصولات مختلف غذایی به بازار در خصوص کمبود برخی از اقلام توجیهاتی دارند. به عنوان مثال در بخش حبوبات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان موضوع تحریم و بیماری کووید ۱۹ را مطرح کردند که در پی این موارد حمل و نقل اقلام به بازار نسبت به گذشته کمتر و همین امر موجب کمبود برخی از اجناس در بازار و افزایش قیمت محصولات می‌شود.
اسفنانی درخصوص افزایش قیمت خرما در بازار، گفت: هر ساله در زمان مشابه اتفاقاتی رخ می‌دهد که قیمت خرما از سوی نهاد قیمت گذار افزایش پیدا می‌کند و از طرفی قیمتی که مبنای سازمان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به تخلفات گرانفروشی است، نرخی است که توسط سازمان حمایت از مصرف و تولیدکنندگان اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه تامین بازار توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان تنظیم بازار صورت می‌گیرد، افزود: سازمان تعزیرات حکومتی پس از ارتکاب تخلفات به موضوع ورود کرده و احکام متناسب با تخلفات صادر خواهد شد، ملاک ما برای رسیدگی به پرونده‌های گرانفروشی قیمتی است که توسط سازمان حمایت اعلام کرده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در واکنش به فعالیت دلال‌ها در بازار و کاهش و افزایش قیمت اقلام توسط این افراد اظهار کرد: نظر شخصی من این است که دلال به تنهایی نمی‌تواند به بازار آسیب برساند.
وی افزود: افرادی مدعی هستند که بازار خودرو در انحصار ۴ یا ۵ نفر دلال است که این موضوع قابل پذیرش ما نیست، حال اگر ۴ یا ۵ نفر در کشور در بازار نقش بازی کنند نشان از ضعف مدیریتی است، لذا اگر کسی مدعی است که شرایط این گونه است و بازار در انحصار چندین نفر خاص است، بیاید اسامی این افراد را اعلام کند تا طبق قانون با آن‌ها برخورد شود.
اسفنانی ادامه داد: اگر نقش این افراد مجرمانه است، قوه قضاییه همواره به موضوع ورود کرده و در گذشته نیز این موضوع ثابت شده که هیچ شخصی نمی‌تواند به عنوان دلال وابسته به شخصی، از زیر تیغ عدالت قوه قضاییه عبور کند و قطعا با متخلفان بازار چه در بحث دلالی و چه در بحث‌های دیگر برخورد خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399