سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 08:52
کد خبر: 71056

درخواست بررسی افزایش کارگزاری‌ها در شورای عالی بورس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 قاضی‌پور، نماینده ارومیه از وزیر اقتصاد خواست که این موضوع را پیگیری کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه با آزاد سازی سهام عدالت، 49 میلیون نفر سهامدار جدید وارد بورس می‌شوند، خواستار پیگیری افزایش تعداد کارگزاری‌های بورس برای مشتریان جدید از وزیر اقتصاد شد.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه از سال 1385 به بعد مجوز افزایش تعداد کارگزاری بورس را ندادند، گفت: هر کارگزاری بورس برای حدود 30 تا 50 نفر اشتغال ایجاد می‌کند، چون کمیته‌های مختلفی دارند که فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه از سال 1385 تا کنون کار بورس چند برابر شده است، تصریح کرد: متاسفانه مسئولان دولت مجوز لازم را ندادند تا کارگزاری هم به تناسب حجم کارها افزایش یابد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اگر بخواهیم اشتغال ایجاد کنیم، الان می‌توان برای 500 کارگزار بورس جا باز کرد، افزود: اگر هر کارگزاری حداقل 30 نفر را مشغول به کار کند، یعنی برای حدود 15هزار نفر می‌توان به صورت مستقیم کار ایجاد کرد.
قاضی‌پور اضافه کرد: اگر تعداد کارگزاری بیشتر شود، از یک طرف صف‌های مردم در بورس طولانی نخواهد شد و وقت مردم هدر نمی‌رود.
وی با بیان اینکه الان 2 کارگزاری مفید و آگاه بیشترین معاملات را انجام می‌دهند، تصریح کرد: انتظار داریم وزیر اقتصاد که مهلت 2 هفته‌ای به بورس داده بود، راه حل افزایش کارگزاری را سریعا در شورای عالی بورس به تصویب برساند.
نماینده ارومیه با اشاره به این که با آزاد سازی سهام عدالت، 49 میلیون نفر سهامدار جدید وارد بورس می‌شوند، گفت: لازم است تعداد کارگزاریهای بورس برای مشتریان جدید هم اضافه شود.
به گفته وی، هم اکنون مردم برای حضور در خرید سهام عرضه اولیه شرکت‌های بورسی در کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک دچار سختی و سردرگمی و صف طولانی می‌شوند، اگر متقاضیان سهام عدالت هم اضافه شوند، 108 کارگزاری موجود بورسی، قطعا پاسخگو نخواهد بود.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399