سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 11:18
کد خبر: 71076

رشد قیمت نفت با امید به افزایش تقاضا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قیمت نفت با امید به افزایش تقاضا و همچنین کاهش مازاد عرضه در بازارهای جهانی امروز و برای چهارمین روز متوالی با رشد قیمت همراه شد.

قیمت نفت این روزها موافق خواست تولیدکنندگان، بالا می‌رود تا شاید بخشی از کسری بودجه‌ای که از محل کاهش تقاضا و افت قیمت‌ها در ماه‌های گذشته بر اقتصاد نفتی آنها تحمیل شده را جبران کند.
تولیدکنندگان نفت از ابتدای سال جاری میلادی با کاهش قیمت مواجه شدند اما اصلی‌ترین ضربه به قیمت را نه شیوع ویروس کرونا که نشست ناکام اوپک پلاس در ابتدای ماه مارس زد.
اگرچه بعد از سقوط‌های پی در پی قیمت نفت، ‌سرانجام اعضای اوپک پلاس تصمیم به توافق و کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای از تولید خود گرفتند اما بازار طلای سیاه آنچنان از نفت اشباع شده که چند ماه زمان لازم است تا مازاد تولید جذب بازار مصرف شود.
با این حال کاهش محدودیت‌های تردد در جهان و امید به کنترل کرونا باعث شده تا تقاضا برای سوخت افزایش پیدا کند که می‌تواند روند بهبود قیمت نفت را تسریع بخشد.
از سوی دیگر نگرانی‌ها در مورد مازاد عرضه با پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید و همراهی خواسته و ناخواسته سایر تولیدکنندگان، ‌ کاهش داشته و امیدها را به رشد قیمت‌ها در ماه های آینده افزایش داده است.
این موارد باعث شد تا قیمت نفت برنت ۰.۳ درصد بالا رفته و به قیمت ۳۴ دلار و ۹۲ سنت برسد.
نفت آمریکا هم با رشدی ۲.۳ درصدی فاصله خود با برنت را کاهش داد و ۳۲ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه قیمت خورد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399