چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 09:53
کد خبر: 71135

وزارت راه: قراردادهای تولیدی امسال بدون بروکراسی منعقد می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه می توان بروکراسی های چندین ماهه را به یک روز کاهش داد تاکید کرد که عقد قراردادهای تولیدی امسال به جهت تحقق جهش تولید در این وزارت‌خانه بدون بروکراسی های معمول صورت می گیرد.

به گزارش عصر اقتصاد، محمد اسلامی در مراسم بهره‌برداری از 88 دستگاه انواع ناوگان ریلی گفت: در سال گذشته که سال رونق تولید بود موفق شدیم 788 دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه اضافه کنیم و امسال هم در سال جهش تولید این هدفگذاری نه بر اساس یک حرکت عادی و طبیعی ، بلکه باید با روش‌های متفاوت انجام شده و کار به سرعت پیش رود و بروکراسی اداری کاهش یابد.
وی ادامه داد: امروز تبصره 18 روان شده است و برای پشتیبانی از قراردادها قابل استفاده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: عناصر اجرایی که شرکت‌های حمل و نقلی و شرکت‌های تولیدکننده باید به صورت متفاوت اقدامات را انجام دهند و ضروری است توجه کنند تا هدف ورود 2 هزار دستگاه انواع ناوگان به شبکه ریلی امسال محقق شود.
اسلامی اضافه کرد: در سال 1400 ما دیگر در راه‌آهن نباید شاهد وجود واگن‌های غیراستاندارد و غیرقابل تحمل باشیم و نسبت نوسازی و بازسازی باید در همه ارکان راه‌آهن انجام شود و این نهضت ادامه یابد.
اسلامی افزود: ایجاد قابلیت سیر با سرعت مطمئنه هدف دیگر ما است، ایمنی باید افزایش یابد و رسیدن قطار به مراکز بار با حداکثر ظرفیت دنبال شود.
این عضو کابینه دولت افزود:‌امیدواریم با احداث خطوط دوم ریلی، خطوط فرعی و همکاری سرمایه‌گذاران در حوزه اتصال مراکز بار و کارخانجات به شبکه ریلی شاهد رونق هر چه بیشتر این مدل حمل و نقلی باشیم.

واریز وام ٨ هزار میلیاردی بخش حمل‌ونقل در خرداد

وی گفت: شرکت‌های ریلی برای اولین‌بار در چند سال گذشته، سهم ریل از حمل غلات را تجربه و احیا کردند و امیدواریم سهم ریل از بار افزایش یابد.
وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد:‌ احداث خطوط دوم ریلی، خطوط فرعی و پذیرش بار در راه‌آهن اقتصاد راه‌آهن و شرکت‌های ریلی را شکوفا می‌کند.
اسلامی درباره آخربن وضعیت تخصیص بسته هشت هزار میلیاردی به بخش حمل و نقل مسافری گفت: بسته حمایتی در فرایند ارسال به بانک قرار. دارد و از اوایل خرداد ماه به حساب شرکت هایی که هیج پرسنلی را از کار برکنار نکرده اند واریز می‌شود.

برخورد و تعلیق در انتظار ایرلاین‌هایی متخلف در حفظ فاصله اجتماعی

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در مورد انجام پروازهای چین هیچ چیزی را از مردم ایران پنهان نمی‌کنیم و نکرده‌ایم و اساساً دولت بلادرنگ مسائل را با مردم درمیان می‌گذارد.
سلامی در پاسخ به سئوالی مبنی بر عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی اظهار داشت: در خصوص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، اسناد، ابلاغیه‌ها و پروتکل‌های تایید شده را به بخش حمل و نقل ریلی جاده‌ای و هوایی ارائه کرده‌ایم و تمام شقوق حمل و نقل عمومی ملزم هستند که این پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری است، گفت: تمام این اصول بهداشتی نوشته و به شرکت‌های حمل و نقلی ابلاغ شده است و هر شرکتی که از اجرای این پروتکل‌ها سر باز زند متخلف محسوب می‌شود و مجازات خواهد شد.
اسلامی درباره نحوه برخورد با شرکت‌های حمل و نقلی که این پروتکل‌ها را رعایت نکنند، گفت: تمام عملکرد شرکت‌ها رصد می‌شود و با هر شرکت متخلف بنا به تخلف انجام شده برخورد خواهیم کرد.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اگر شرکت‌ هواپیمایی نسبت به رعایت این پروتکل‌های اجتماعی اقدام نکند پروازهای آن را محدود خواهیم کرد و تعلیق در انتظار شرکت‌های هوایی، ریلی و جاده‌ای متخلف است.

افزایش ۱۳۸ درصدی ورود ناوگان ریلی جدید

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: میزان ورود ناوگان جدید در دو ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 138 درصد رشد داشته و ما برنامه ریزی کرده ایم تا 2 هزار انواع ناوگان ریلی جدید تا پایان سال تولید، بهسازی و بازسازی اساسی شده و به چرخه ریلی کشور وارد شوند.
وی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه شاهد دو رویداد خجسته برای ناوگان ریلی کشورمان بودیم، گفت: در یک ماه شاهد دومین مراسم بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی تولید داخل هستیم و به طور قطع روزهای خوبی را در سال ۹۹ پیش‌رو داریم.
رسولی با بیان اینکه امروز ۸۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی که در کارخانجات داخلی تولید، بهسازی و بازسازی شده‌اند به ناوگان کشورمان اضافه خواهد شد، گفت: ارزش ریالی این ۸۸ دستگاه حدود ۱۴۴ میلیارد تومان است که این میزان ورود ناوگان جدید به کشور نسبت به سال گذشته ۱۳۴ درصد رشد داشته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در دو ماه امسال ۱۴۴ دستگاه انواع ناوگان جدید ریلی به مجموعه ناوگان کشور اضافه شده است که ارزش ریالی آن ۲۶۹ میلیارد تومان بوده است.

تولید 2 هزار دستگاه انواع ناوگان ریلی تا پایان سال

رسولی تاکید کرد: این میزان ورود ناوگان جدید در دو ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۳۸ درصد رشد داشته است.
وی افزود: از ۸۸ دستگاه ناوگانی که امروز به بهره‌‌برداری می‌رسد ۲۴ دستگاه آن از محل اجرای تبصره ۱۸ است.
رسولی با اشاره به هدفگذاری تعریف شده برای تولید ۲۰۰۰ دستگاه ناوگان ریلی در سال جهش تولید گفت: در حالی که در سال‌های گذشته با رکود جدی در تولید داخل برای ساخت انواع واگن ریلی مواجه بودیم امروز باید برای افزایش ظرفیت تولید این کارخانجات برنامه‌ریزی کنیم.

صدور مجوز ساخت واگن باری برای سازندگان واگن مسافری

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: یکی از بانک‌های خصوصی کشور برای عاملیت ساخت ۸۰ دستگاه ریل‌باس اعلام آمادگی کرده است و این پروژه به زودی کلید می‌خورد.
رسولی تاکید کرد: جهش تولید در راه‌آهن را مساوی با جهش تولید ناوگان نمی‌دانیم بلکه در تمام امور و تمام بخش‌ها از جمله فعالیت‌های ریلی باید شاهد این جهش باشیم.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: به دلیل دستور وزیر راه برای رسیدن به رقم ورود ٢ هزار دستگاه ناوگان جدید به شبکه ریلی، شرکت‌های سازنده واگن مسافری اجازه ساخت واگن باری را هم گرفتند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399