سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 08:58
کد خبر: 71222

خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان: مشکلات تولید با ۱۵۰نامه حل نشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران عنواغن کرد که تاکنون ۱۵۰نامه از طرف خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران برای رفع مشکلات پیش روی تولیدکنندگان ارائه کردیم، اما متأسفانه به هیچ نتیجه‌ای دست پیدا نکرد‌ ایم.

سیدعلی صدری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه متأسفانه با وجود تمام صحبت‌ها به بخش تولید در شرایط کرونا تولیدکننده شاهد کمکی نبوده است، گفت: کمک به تولید با بیان سیاست‌های مقطعی ممکن نیست، باید با همفکری بخش خصوصی یک تصمیم جامع و قابل اجرا گرفت؛ با وعده، کاری از پیش نخواهیم برد.
وی افزود: ما برنامه وزارت صنعت در سال 99 را بررسی و نقاط ضعف آن را به همراه پیشنهادات خود تهیه کرده‌ایم که امیدواریم نتیجه‌بخش باشد و در روند مکاتبات با سرپرست وزارت صنعت بتوانیم در اعمال سیاست‌های مناسب برای بخش تولید کشور اقداماتی را انجام دهیم.
صدری با انتقاد از اینکه در طول سال‌های اخیر کمک مناسبی به بخش تولید نشده است، گفت: در طول وزارت اقای رحمانی حدود 150 نامه از طرف  خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران برای رفع مشکلات پیش روی تولیدکنندگان ارائه کردیم اما متأسفانه به هیچ نتیجه‌ای دست پیدا نکرده‌ایم.
وی با اشاره به تأکیدات رهبری در به کارگیری نیروی جوان و متخصص در بخش‌های مختلف کشور برای حل مشکلات پیش روی اقتصاد کشور، اظهار کرد: خوشبختانه سرپرست جدید وزارت صنعت هم این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده است، اما باید توجه کرد که فقط نباید به نیروی جوان متمرکز و از تخصص‌ها غافل شد؛ چراکه نیروی غیرمتخصص بسیار آسیب‌زا است.
 رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران با بیان اینکه باید در تغییرات مدیریت از هم‌فکری بخش خصوصی هم استفاده کرد، افزود: متأسفانه بنده یکی از بخش‌های زیرمجموعه وزارت صنعت را بررسی می‌کردم. نتایج نشان داد در طول یک‌سال در ایدرو حدود 70 انتصاب انجام شده است. جالب اینجاست این ارقام فقط انتصاباتی هستند که در روزنامه رسمی عنوان شده  و احتمالا تغییرات در این بخش بیش از این ارقام است. به اعتقاد ما این شکل از انتصابات نشانه‌ای از کمک به بخش صنعت و معدن ندارد و دیدگاه توسعه‌ای به حساب نمی‌آید.
وی با اعلام اینکه باید مسئولان پاسخگوی این حجم از تغییرات در این سازمان باشند، افزود: باید مراجع قانونی به این موضوع ورود پیدا کنند؛ چراکه افراد غیرمتخصص ضررهای جبران نشدنی به سرمایه ملی وارد کردند و باید با آنها برخورد لازم انجام شود.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران تصریح کرد: فاز 14 پارس جنوبی که به نوعی بزرگ‌ترین پروژه گازی فعلی کشور است و با حجمی حدود پنج و نیم میلیارد دلار به‌وسیله ایدرو و کنسرسیومی در حال انجام  است. فقط طی یکسال گذشته شش فرد مختلف در مدیریت شرکت مجری فاز 14 و مدیریت کنسرسیوم زیرمجموعه ایدرو رفت و آمد کرده‌اند و جالب اینکه در حاضر هم شرکت مجری فاز 14 تابعه ایدرو مدیر ندارد.
صدری با اشاره به اینکه اوضاع این روزهای بازار خودرو هم گواه اعمال سیاست های نادرست است، افزود: امیدواریم امسال با به‌کارگیری نیروی جوان و متخصص در بدنه اقتصاد کشور بتوانیم مشکلات تولید را حل و تا حجم زیادی حامی تولیدکننده باشیم و نگران تحریم‌های داخلی در کشور نباشند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399