سه شنبه, 06 خرداد 1399 ساعت 11:58
کد خبر: 71248

تحریم‌ها تاثیری بر رتبه بین‌المللی استاندارد کشور نداشته است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: علیرغم همه مشکلات و تحریم‌ها سعی کرده‌ایم که رتبه بین‌المللی در استاندارد خود را حفظ کنیم و کماکان همان رتبه 21 را داریم.

نیره پیروزبخت با اشاره به قوانین و مقررات موجود در رابطه با استاندارد، گفت: مجلس و دولت فعلی توجه ویژه‌ای به استاندارد دارد و امیدواریم مجلس بعدی نیز در رابطه با استاندارد، یاور ما باشند تا بتوانیم قوانین و مقررات دیگری نیز در رابطه با استاندارد داشته باشیم.
وی در ادامه به ارائه گزارش فعالیت‌های این سازمان پرداخت و گفت: به غیر از پنج قانونی که به طور مستقیم با سازمان مرتبط است، 11 قانون و مصوبه دیگر نیز در سال 98 داشتیم و این قوانین وظایفی برای سازمان مانند حفاظت از خاک، حمایت از حقوق معلولان و غیره بود که تکالیفی برعهده سازمان بود. به طور کلی در سال 98 تقریبا 11 مورد قانون و مقررات داشتیم که بحث اندازه‌شناسی از فعالیت‌های اصلی سازمان است و هر ساله مصادف با 20 می مراسم گرامیداشت آن برگزار می‌شد که امسال به دلیل بیماری کرونا برگزار نشد.
پیروز بخت ادامه داد: توجه شود که بحث اندازه‌شناسی علاوه بر آنکه در کتب دینی ما مورد توجه است، در علم نیز حرف اول را می‌زند؛ اشاره به اینکه وزن کل ویروس در دنیا کمتر از 5 گرم است.
وی تدوین استاندارد در 98 را 33 هزار و 900 مورد بیان کرد و گفت: در این عدد و رقم در مقایسه با تدوین استاندارد در سایر کشورها قابل توجه نیست.
رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در سال گذشته سعی شده که به جای تدوین قوانین و مقررات مختلف بیشتر به مشکلات جاری کشور توجه شود و بر همین اساس قوانین و مقررات دیگری در رابطه با استاندارد داشته باشیم، گفت: بر همین اساس بازنگری و تجدیدنظر در استانداردها را قرار دادیم و در سال قبل حدود 1373 مورد تدوین و تجدیدنظر داشتیم و 34 کمیته ملی تشکیل دادیم که یکی از مهمترین آنها کمیته ملی حلال است.
وی در پایان با بیان اینکه علیرغم همه مشکلات و تحریم‌ها سعی کرده‌ایم که رتبه بین‌المللی در استاندارد خود را حفظ کنیم و کماکان همان رتبه 21 را داریم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399