چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 09:36
کد خبر: 71297

حفر ۲۳ حلقه چاه‌ نفت و گاز در ۲ ماه نخست سال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ۲۳ حلقه چاه‌ نفت و گاز در دو ماه نخست امسال در تعدادی از میدان‌های نفتی کشور خبر داد.

 به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، بابک زنگنه گفت: از این چاه‌ها ۱۲ حلقه توسعه‌ای/ توصیفی و ۱۱ حلقه تعمیری/تکمیلی بوده است.
وی افزود: ۱۹ حلقه از مجموع این چاه‌ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، یک حلقه در شرکت نفت فلات قاره ایران، دو حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و یک حلقه در قالب پروژه حفاری تکمیل و در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت.
زنگنه با این توضیح که در این مدت ۵۹ دستگاه حفاری سبک و سنگین خشکی و دریایی شرکت در مدار عملیات قرار داشته است، اظهار کرد: متراژ حفاری چاه‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور در دو ماه نخست امسال ۱۷ هزار و ۲۹۷ متر بوده است.
مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران، تعداد دکل‌های خشکی و دریایی ناوگان شرکت را بیش از ۷۰ دستگاه عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون ۲۲ دستگاه حفاری در مناطق عملیاتی جنوب غربی کشور به ویژه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حال جابه‌جایی است.
وی افزود: این دکل‌ها قرار است برای حفاری ۹ حلقه چاه توسعه‌ای، یک حلقه توصیفی و ۱۲ حلقه تعمیری به‌کارگیری شود.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399