دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 09:43
کد خبر: 71478

ریل ایران تا پایان سال به شبکه راه آهن افغانستان متصل می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال آینده 1660 کیلومتر راه آهن را به بهره برداری می‌رسد از اتصال مسیر ریلی ایران به افغانستان تا پایان سال آینده خبرداد.

خیرالله خادمی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به پروژه‌های ریلی در دست احداث تا پایان سال 1400 اظهار داشت: تا پایان سال 1400 احداث چند مسیر ریلی به طول 1660 کیلومتر در اولویت قرار دارد. 
وی با تشریح اولویت‌های دولت در ساخت مسیرهای ریلی و پروژه‌های راه آهن گفت: اولین اولویت احداث خط آهن چابهار به زاهدان است که خوشبختانه با توجه به اینکه منابع مالی آن تامین شده پیشرفت فیزیکی آن روند خوبی دارد. مقام معظم رهبری با درخواست دولت مبنی بر تامین بخشی از منابع مالی این پروژه از طریق توسعه صندوق ملی موافقت کردند و از این رو با این پروژه با شدت در حال انجام است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مسیر ریلی یزد به اقلید به طول 280 کیلومتر در اولویت بعدی قرار دارد که با احداث این مسیر، استان فارس به استان یزد و از این مسیر به مشهد متصل می شوند.
خادمی با اشاره به اولویت سوم در پروژه‌های ریلی دولت افزود: اتمام خط آهن بستان آباد- تبریز اولویت سوم را در پروژه‌های ریلی دارد. سال گذشته این مسیر تا بستان آباد به بهره برداری رسید و ساخت باقیمانده آن تا تبریز در اولویت است. 
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: مسیر بعدی، خط آهن خواف به هرات است که با ساخت این پروژه برای اولین بار ایران به صورت ریلی به افغانستان متصل می‌شود که در حال حاضر این پروژه به طول 136 کیلومتر در حال احداث است. 
وی تاکید کرد: اتصال استان های کردستان، اردبیل و چهارمحال بختیاری به شبکه ریلی هم جزو اولویت‌ها قرار دارند. 
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مجموع این مسیرهای در اولویت به 1660 کیلومتر می‌رسد، گفت: پروژه یزد به اقلید، خواف به هرات به طول 66 کیلومتر، بستان آباد به تبریز به طول 44 کیلومتر تا پایان سال به بهره برداری می‌رسند.
خادمی ادامه داد: همچنین تا پایان سال 1400 استان کردستان از طریق همدان و استان‌های اردبیل و چهارمحال و بختیاری به شبکه ریلی متصل خواهند شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399