دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 10:06
کد خبر: 71485

قیمت دلار نیمایی افزایش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به ۱۱ خرداد ماه است که بر این اساس قیمت دلار نیمایی افزایش یافت و نرخ فروش دلار ۱۶ هزار و ۵۱۴ تومان و نرخ خرید دلار ۱۶ هزار و ۲۰۲ تومان اعلام شد و این در حالیست که آخرین قیمت دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان ثبت شده است.

جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به یازدهم خردادماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار، ۱۶ هزار و ۵۱۴ تومان اعلام شد، همچنین نرخ خرید دلار نیز با ۱۶ هزار و ۲۰۲ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز ۱۸۴ تومان افزایش یافته و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.
گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌‌ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.
براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین‌کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

منبع: تجارت نیوز

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399