سه شنبه, 13 خرداد 1399 ساعت 09:55
کد خبر: 71542

اعلام قیمت‌های جدید ۵ شرکت لوازم خانگی در سامانه ۱۲۴

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گفته رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی تاکنون پنج شرکت بزرگ ایرانی تولیدکننده لوازم خانگی، افزایش قیمت محصولات خود را در سامانه ۱۲۴ وزارت صنعت اعلام کرده‌اند.

عصراقتصاد: سیدمرتضی میری گفت: قیمت‌های جدید تلویزیون جدید شرکت سام، همه محصولات شرکت جی‌پلاس، انواع لباسشویی شرکت آبسال، یخچال‌های تولیدی شرکت الکترواستیل و همه محصولات شرکت هایسنس در این سامانه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

میری ادامه‌داد:‌ بسیاری شرکت‌های تولیدکننده لوازم‌خانگی نیز افزایش قیمت‌های خود را به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرده‌اند که در دست بررسی است، اما بیش از ۲۰ شرکت بزرگ دیگر نظیر امرسان، اسنوا، یخساران و غیره هنوز قیمت‌های پیشنهادی خود را به سازمان حمایت اعلام نکرده‌اند.
وی بیان‌ کرد: اگر افزایش قیمت محصولات پس از تعطیلات نوروزی پیگیری می‌شد، شاید روی ۱۰ تا ۱۵درصد افزایش می‌توانستیم به توافق برسیم، اما این روزها با افزایش ۴۰درصدی قیمت ارز حاصل از صادرات نسبت به اسفندماه پارسال، افزایش قیمت فولاد و غیره رشد دست‌کم ۱۵ تا ۲۰درصدی قیمت‌ها، اجتناب‌ناپذیر است.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم‌خانگی در عین حال گفت: اگر تولیدکنندگانی خواهان افزایش قیمت‌هایی بیشتر از این ارقام هستند، باید مدارک و مستندات خود را برای بررسی به سازمان حمایت ارائه کنند.
وی اظهار کرد: این روزها وضعیت تولید لوازم‌خانگی خوب است و هر چند تامین ارز برای واردات مواد اولیه یکی از دغدغه‌های جدی تولیدکنندگان است، اما تاکنون با وجود ارزهایی که از گذشته در اختیار داشتند تولید را به پیش برده‌اند.
میری خواستار آن شد تا دولت درخصوص تامین ارز مواد اولیه تولید لوازم‌خانگی تسریع کند تا وقفه‌ای بین تولید و توزیع و بر هم خوردن تعادل بازار اتفاق نیفتد.
وی همچنین از قول مساعد سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تخصیص ارز با اولویت به تولیدکنندگان لوازم‌خانگی خبر داد که باید با ساز وکاری که از سوی بانک مرکزی تعیین شده، با توافق با صادرکنندگان تامین شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399