سه شنبه, 13 خرداد 1399 ساعت 09:57
کد خبر: 71543

آغاز خریدحمایتی ۳ هزارتن گوشت قرمز مازاد در کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، از آغاز مرحله اول خرید حمایتی گوشت قرمز مازاد گوساله و گوسفندی به میزان ۱۳هزار تن در ۱۱ استان کشور خبر داد.

حسن عباسی معروفان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اکنون ۱۱ استان کشور با مازاد دام سنگین و سبک روبرو است، افزود : بخشنامه خرید حمایتی گوشت قرمز از سوی شرکت پشتیبانی امور دام با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برای حمایت از دامداران و دامپروران و همچنین تامین ذخایر گوشت مورد نیاز کشور از منابع داخلی به برخی استان‌های کشور ابلاغ شد.
به گفته وی، اکنون استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، اصفهان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و مرکزی  با مازاد دام سنگین و سبک روبه‌رو هستند.
وی اظهار کرد: طبق این بخشنامه قرار است ۱۰هزارتن گوشت قرمز گوساله و سه‌هزارتن گوشت گوسفندی از دامداران و دامپروران خریداری شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: براساس این بخشنامه هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد به شکل سه‌تکه تفکیکی و بسته‌بندی کارتنی با قیمت ۶۰ هزارتومان به صورت علی‌الحساب از تولیدکنندگان خریداری می‌شود.
به گفته وی، نرخ فعلی خرید گوشت قرمز براساس نرخ مصوب دام زنده کیلویی ۲۷هزارتومان تخمین زده شده است.
عباسی معروفان گفت: در صورت اعلام نرخ مصوب گوشت قرمز توسط سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مابه‌التفاوت مبلغ به تولیدکنندگان پرداخت می‌شود.
وی درباره انتقاد دامداران برای خرید دام زنده به جای گوشت قرمز افزود: دولت امکان خرید و نگهداری دام زنده را ندارد، بنابراین برای تامین ذخایر و جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان می‌تواند گوشت قرمز را از کشتارگاه‌ها به شکل منجمد خریداری کند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به اینکه نحوه خرید تحویل گوشت قرمز شرکت پشتیبانی امور دام از کشتارگاه‌ها است، اضافه کرد: در صورتی که استان‌های دیگر با مازاد دام زنده روبرو باشند عملیات خرید تعمیم داده خواهد شد.
عباسی معروفان با بیان اینکه سالانه ۱۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور از محل واردات تامین می‌شود، اظهار کرد: براساس این بخشنامه اگر تا ۲۰خرداد ماه جاری گوشت قرمز گوساله و گوسفندی در ۱۱ استان تحویل داده نشود، ناچاریم علی‌رغم سیاست‌گذاری وزارت جهاد کشاورزی برای تامین ذخایر کشور از محل تولیدات داخلی، از محل  واردات اقدام کنیم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399