شنبه, 24 خرداد 1399 ساعت 08:16
کد خبر: 71914

دستگیری در انتظار معامله‎گران امتیاز خودروهای قرعه‌کشی‌شده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با اعلام نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، گرچه همه تدابیر بر جلوگیری از ورود دلالان به این بازار و تعلق گرفتن خودرو به مصرف‌کننده واقعی بود، خیلی زود گزارش‌هایی منتشر شد که برخی افراد اقدام به فروش حواله خودروهای خود کرده‌اند. به دنبال انتشار این گزارش‌ها پلیس به موضوع ورود کرده و از برخورد با متخلفان چه در این دوره و چه در مراحل قرعه‌کشی‌های آتی خبر داده است.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در گفت‌وگو با ایسنا درباره واگذاری امتیاز خودروهای قرعه‌کشی‌شده دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا اظهارکرد: دستگاه‌های مسئول برای تعلق گرفتن خودرو به مشتریان واقعی خودرو تمهیداتی را در نظر گرفته بود که هنگام ثبت‌نام اعمال شد؛ اما پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی و برخی گزارش‌های دریافتی از خرید و فروش امتیاز خودرو از سوی افرادی که قرعه به نامشان درآمده بود، نهادهای مسئول از ما خواستند که به این موضوع ورود کنیم و پلیس هم به برای رسیدگی به این موضوع ورود کرد.
رحیمی ادامه داد: در همین راستا نیز پلیس تحقیقات خود را آغاز کرد و مشخص شد که برخی از افراد در فضای مجازی و حقیقی اقدام به واگذاری امتیاز محصولی که به نامشان درآمده است، در ازای دریافت مبالغی از 10 میلیون تا 20 میلیون تومان کرده‌اند که برای شناسایی این افراد با شیوه‌ها و شگردهای پلیسی اقدام شد.
رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر اینکه خرید و فروش حواله و واگذاری امتیاز خودروهای قرعه‎کشی شده در طرح فروش اینترنتی محصولات دو شرکت خودروساز غیرقانونی و ممنوع است، گفت: تا کنون چندین مورد از این اقدامات شناسایی شده است و با ورود پلیس، افراد متخلف دستگیر هم شده‌اند که برای آنان پرونده‎ای تشکیل شده و در حال رسیدگی است.
وی درباره اینکه آیا ابلاغی هم به دفترخانه‌ها برای ممنوعیت انعقاد قول‎نامه‌هایی برای فروش این امتیازها شده یا خیر؟ تصریح کرد: این کار غیرقانونی است و اصلا نیازی به ابلاغ نیست. دستگاه قضایی هم غیرقانونی بودن این موضوع را بارها اعلام کرده و چنین اقداماتی ممنوع و غیرقانونی است.
رحیمی تاکید کرد: افرادی که مجوز خودروهای قرعه‎کشی‌شده را خرید و فروش کنند مورد برخورد جدی قضایی و انتظامی قرار خواهند گرفت، کمااینکه تاکنون چندین نفر نیز به همین دلیل دستگیر شده اند. در مراحل بعدی قرعه‌کشی نیز چنانچه ممنوعیت‌های مشابه وجود داشته باشد، بازهم با متخلفان برخورد خواهد شد.
با توجه به اینکه یکی از محل های فروش امتیاز این خودروها در فضای مجازی است، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس  پلیس فتای پایتخت، در این باره هشدار داد و گفت:  قبلا هم اعلام شد که افرادی که نامشان در قرعه‎کشی ثبت نامی خودرو آمده است، اگر حواله خودرو را بفروشند تحت پیگرد قرار خواهند گرفت. از طرف دیگر آگهی کردن این موارد در سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خرید و فروش کاملاً غیرقانونی است و با این موارد نیز برخورد خواهد شد، ضمن اینکه به مسئولان این سایت ها نیز گفته شده است تا از انتشار چنین آگهی‌هایی خودداری کنند.
وی همچنین به شهروندانی که نامشان در قرعه‌کشی نیامده است هم هشدار داد که فریب تماس‌ها، پیامک‌ها و تبلیغات دروغین و جعلی را نخورند و اخبار مربوط به فروش خودرو را تنها از رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399