شنبه, 31 خرداد 1399 ساعت 16:12
کد خبر: 72226

دومین میز کالا-کشوری عراق برگزار می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری قریب‌الوقوع دومین میز کالا-کشوری عراق با رویکرد بررسی زمینه‌ها و راهکارهای صادرات پوشاک، کیف و کفش و با هدف تلاش برای افزایش صادرات به بازار این کشور برای شرکت‌های ایرانی خبر داد.

 فرزاد پیلتن، با اعلام این خبر افزود: پس از آغاز به کار مجدد فعالیت میزهای کالا- کشوری متعاقب شیوع ویروس کرونا؛ دومین میز کالا-کشوری عراق با رویکردی متفاوت و با حضور نمایندگان ستاد توسعه روابط اقتصادی با عراق ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و دیگر نهادهای دولتی ذی‌ربط و بخش خصوصی شامل تشکل‌های مرتبط مانند اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، انجمن‌ها و تشکل‌های صادراتی ذی‌ربط پوشاک، کیف و کفش و همچنین نمایندگان استان‌ها و شرکت‌های صادرکنندۀ این محصولات برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: در این جلسه قرار است علاوه بر بررسی بازار هر یک کالاهای مذکور در عراق، زمینه‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای صادرات، آخرین وضعیت شرایط سیاسی، امنیتی و اقتصادی عراق و همچنین قوانین و مقررات، موانع و مشکلات و راهکارهای توسعه صادرات کالاهای فوق به عراق مورد بررسی و مشورت قرار گیرد.
گفتنی است، عراق سالانه حدود ۲ میلیارد دلار واردات پوشاک، کیف و کفش و دیگر محصولات مرتبط از جهان دارد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399