دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 11:13
کد خبر: 72308

افزایش سالانه یک میلیون مشترک جدید برق در کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل توانیر با مقایسه شاخص‌های صنعت برق با رشد جمعیت گفت: سالانه بیش از یک میلیون مشترک جدید به شبکه ما اضافه می‌شود.

به نقل از وزارت نیرو، محمدحسن متولی‌زاده، در نشست مدیران ارشد وزارت نیرو با معاون اول رئیس جمهوری گفت: بیش از هزار مگاوات هم سالانه به مصرف صنعتی کشور اضافه می‌شود. علاوه بر طرح‌های توسعه‌ای و ساخت و سازها، تمرکز ما با سیاست‌های اخیر وزارت نیرو بر اقدام‌های ساز و کاری است. مهمترین دستاوردی که در هوشمندسازی و تحول دیجیتال مورد انتظار است ارائه خدمات غیر حضوری به صورت صددرصد است که در سال جاری تحقق پیدا خواهد کرد.
وی افزود: امسال به ۱۰ هزار خانوار عشایر، مولدهای خورشیدی قابل حمل تحویل می‌شود که شامل یک پنل یکصد کیلوواتی به همراه تجهیزات آن است که می‌تواند انرژی برق مورد نیازشان را تأمین کند. بخش عمده‌ای از شبکه‌ها بویژه در روستاها فرسوده است که امسال با سرعت بیشتری در این زمینه تلاش خواهد شد.
این مقام مسؤول درباره طرح‌های تشویق محور هم گفت: در سال ۹۸ با مبادله موافقت‌نامه با بیش از ۱۲۰ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی، طرح‌های تشویقی را اجرا کردیم. با این طرح‌ها، خوشبختانه ۳۸۷۴ مگاوات در روز پیک کاهش مصرف داشتیم، ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش همکاری به این مشترکان داده شد و یک اثر آن معادل ۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید و ۷ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی بوده است.
به گفته این مقام مسؤول در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط رشد ۵.۲ درصدی را تجربه کردیم که با ادامه این روند، در ۵ سال آینده پیک ما به بالای ۸۵ هزار مگاوات خواهد رسید. با اقدام‌های تشویقی رشد پیک مصرف تا یک درصد محدود شد که ادامه آن بسیار ضروری است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399