دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 13:50
کد خبر: 72326

نقشه برق بدون استان قرمز منتشر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

انتشار نقشه مصرف برق دوشنبه ( دوم تیرماه ) کشور نشان داد که هم اکنون 14 استان 5 کلانشهر در محدوده زرد قرار گرفتند.

به گزارش از توانیر، انتشار نقشه مصرف برق امروز دوشنبه دوم تیرماه 99 . نشان داد که هم اکنون 14 استان و 5 کلانشهر در محدوده زرد قرار دارند.
این گزارش حاکی از آن است که هم اکنون استان های گیلان، آذربایجان شرقی، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بخش های شرقی مازندران و جنوب کرمان در محدوده زرد مصرف قرار گرفته اند.
براین اساس علاوه بر این مناطق، 5 کلانشهر تهران بزرگ، تبریز، اصفهان، شیراز و اهواز نیز در محدوده زرد قرار گرفته اند.
برپایه این گزارش، هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری و بهنگام داشته باشند.
این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان با تنظیم درجه کولرهای گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولرهای آبی می توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیربسزایی دااشته باشند.
همچنین عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشینهای لباسشویی و ظرفشویی ،اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکارهای کاهش مصرف برق به شمار می رود.
برپایه این گزارش، نقشه برق شامل سه رنگ قرمز، زرد و سبز است که در ماه های گرم سال توسط شرکت توانیر منتشر می شود.
رنگ زرد نیز مناطقی را نشان می دهد که مصرف آنها به نزدیک سقف مجاز نزدیک شده و در صورتی که مصرف برق را خود را مدیریت نکنند، وارد محدوده قرمز خواهند شد. این دسته از هموطنان می توانند تنها با 5 درصد صرفه جویی وارد محدوده سبز شوند.
رنگ سبز نیز محدوده هایی را نشان می دهد که هموطنان ساکن در آنها با برق را بهینه مصرف کرده اند.
رنگ قرمرز نیز که البته در نقشه امروز هیچ کدام از شهرها را شامل نمی شود، محدوده هایی را نشان می دهد که بیش از سقف مجاز مصرف کرده و پیک آنها از سقف تعیین شده فراتر رفته است. خاطرنشان می سازد که هموطنان ساکن در این مناطق نیز می توانند با 10 درصد صرفه جویی، وارد منطقه سبز شوند.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399