سه شنبه, 03 تیر 1399 ساعت 12:48
کد خبر: 72370

پلت‌فرم ملی ساخت خودرو با همکاری وزارت صمت و دانشگاه علم وصنعت طراحی می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته مشترکی میان وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برای طراحی «پلت‌فرم ملی» برای ساخت خودروی ملی و عملیاتی شدن آن خبر داد.

به گزارش خانه ملت، دومین نشست مشترک برای ساخت تولید خودروی ملی روز گذشته در دفتر علی نیکزاد ‌ثمرین، نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور مسئولان وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.
نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این نشست مقرر شد تا کمیته مشترکی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت شامل ایدرو و معاونت امور صنایع این وزارتخانه با دانشگاه علم و صنعت برگزار شود تا منجر به طراحی «پلت‌فرم ملی»برای ساخت خودروی ملی شود و به اشتراکاتی برای عملیاتی شدن این توافق برسند.
علی نیکزاد ‌ثمرین چندی پیش، پس از آنکه در جلسه با مسئولان دانشگاه علم و صنعت از آمادگی مسئولان این دانشگاه برای ساخت خودروی ملی مطلع شد، جلسه‌ای را بین مسئولان وزارت صمت و دانشگاه علم صنعت برگزار کرد.
مسئولان دانشگاه علم و صنعت ادعا کردند که دانشکده خودرو فقط در این دانشگاه وجود دارد و در گذشته نیز با پرتاب ماهواره به فضا، توان خود را ثابت کرده‌اند. آن‌ها معتقدند در این شرایط اگر مسئولان دولتی نیز تمایل داشته باشند می‌توانند به ساخت خودروی ملی کمک کنند.
پس از این اعلام آمادگی دانشگاه علم و صنعت، نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای را با حضور رئیس دانشگاه علم و صنعت و سرپرست وزارت صمت برگزار کرد و طرفین آمادگی خود برای ساخت خودروی ملی را اعلام کردند.
جلسه دیروز دومین نشست مشترک میان وزارت صمت و دانشگاه علم و صنعت در راستای موضوع طراحی و ساخت خودروی ملی بود.


نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399