چهارشنبه, 04 تیر 1399 ساعت 13:29
کد خبر: 72447

شورای رقابت باید به صورت ۳ ماهه به روزرسانی پارامترهای قیمت‌ خودرو را دنبال کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازرس کل حوزه صنعت‌، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور گفت: در نتیجه جلسه‌ای که روز دوشنبه در وزارت صمت برگزار شد، قرار بر این شد که به صورت دوره‌های سه ماهه و فصلی شورای رقابت اهتمام لازم را برای به روزرسانی پارامترهای قیمت‌ خودرو دنبال کند اما نهایتاً قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت انجام خواهد شد.

 حجت‌الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگار در خصوص قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت، گفت: این موضوع همواره در دستور کار سازمان بازرسی بوده و هست؛ علیرغم تلاشی که بعضی‌ها انجام دادند که شورای رقابت را از گردونه خارج کنند و حاشیه بازار، قیمت خودرو را تعیین کند، با پیگیری سازمان بازرسی این اتفاق نیفتاد. در واقع حاشیه بازار وقتی است که این آشفتگی و نابسامانی در اقتصاد و نحوه عرضه ما وجود نداشته باشد و حاشیه بازار در شرایط عادی قیمت را تعیین کند و دولت هم دخالت نداشته باشد، این موضوع مطلوب است اما نه شرایط فعلی که ما از نظر اقتصادی مشکلاتی داریم؛ ما معتقدیم که این اتفاق به زیان مردم است و عده‌ای سودجو به سود خواهند رسید.
میرمحمدی، بازرس کل حوزه صنعت‌، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور نیز برای توضیح بیشتر به سوال خبرنگار، اظهار‌کرد: سازمان بازرسی کل کشور اقدامات زیادی به منظور بازگشت شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو انجام داد و از طرف دیگر کمیته سیاستگذاری خودرو در وزارت صمت نیز توسط ما دنبال شد که امکان عرضه و ثبت نام و تحویل خودرو به متقاضیان واقعی فراهم شود.
وی افزود: به واسطه تقاضای بیش از حدی که ناشی از نگاه سرمایه‌ای به حوزه خود‌رو است، همچنان تفاوت قیمت بین بازار و کارخانه مشهود است برهمین اساس جلسات مستمری تشکیل خواهد شد تا بتوانیم این فاصله کم شود.
میرمحمدی بیان کرد: نگاهی که وجود دارد باعث می‌شود که خودروساز فضای بازار را به نوعی مدیریت کند تا امکان عرضه خودرو به صورت قطره‌چکانی در بازار وجود داشته باشد تا بتواند سود بیشتری ببرد؛ بنابراین ما با این موضوع مخالفیم و بر‌مبنای مر قانون، شورای رقابت در مبادرت به تعیین قیمت برای بازار باید اهتمام لازم را انجام دهد.
وی ادامه داد: در نتیجه جلسه‌ای که روز دوشنبه در وزارت صمت برگزار شد، قرار بر این شد که به صورت دوره‌های سه ماهه و فصلی شورای رقابت اهتمام لازم را برای به روزرسانی پارامترهای قیمت‌ خودرو دنبال کند اما نهایتاً قیمت‌گذاری توسط شورای رقابت انجام خواهد شد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399