دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 08:48
کد خبر: 72629

قیمت مرغ گرم ۱۵و منجمد 13.500 هزارتومان اعلام شد  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف‌کنندگان ۱۵هزار تومان و مرغ منجمد 13 هزار و ۵۰۰تومان تعیین شد.

به گزارش روز گذشته وزارت، صنعت، معدن و تجارت، براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار به منظور متعادل‌سازی بازار گوشت مرغ در مرحله دوم ۱۰هزار تن گوشت مرغ منجمد با قیمت مصوب حداکثر ۱۲هزارو ۹۰۰تومان تحویل درسردخانه‌ها و ۱۳هزارو ۵۰۰تومان خرده‌فروشی به ازای هر کیلوگرم در سراسر کشور آغاز شده است.
بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، این میزان مرغ در سازمان میادین میوه و تره‌بار و مراکز منتخب عرضه از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شبکه‌های تعاونی و صنوف منتخب با هماهنگی و راهبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها توزیع خواهد شد.
همچنین ستاد تنظیم بازار در تصمیمی، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۱۵هزار تومان و مرغ زنده را ۱۰هزار تومان تعیین کرده که با تلورانس قیمتی ۵درصد بر اساس نظر کارگروه تنظیم بازار استان، قابل تغییر است.
شرکت پشتیبانی امور دام بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار مکلف شده تا نسبت به تامین نیاز استان‌ها به میزان اعلامی از سوی استان و همچنین عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار اقدام و نسبت به تامین نیاز غرف میادین اقدام کنند.
میزان جوجه‌ریزی ماهانه از تیرماه به میزان ۱۱۵میلیون قطعه مورد تاکید قرار گرفته است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399