دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 08:49
کد خبر: 72630

قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۲۰هزار تومان تعیین شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

براساس اطلاعیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۳۰عددی، ۲۰هزار تومان تعیین شد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با متخلفان برخورد می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، با توجه به افزایش هزینه‌ها و با هدف حفظ و استمرار تولید، موضوع بررسی قیمت تخم مرغ در دستور کار کارگروه تنظیم بازار قرار گرفت که براساس افزایش هزینه‌هایی از جمله حقوق و دستمزد، حمل و نقل و خوراک، سقف قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در واحدهای مرغداری حداکثر ۹هزار و ۵۰۰تومان تعیین شده است.
 
بر این اساس قیمت مصرف‌کننده هر شانه تخم مرغ ۳۰تایی در حدود ۲۰هزار تومان است. بنابراین فروش تخم مرغ با قیمت‌های بالاتر از قیمت مصوب تخلف و در صورت مشاهده، برخورد قانونی لازم با متخلفان، توسط بازرسان سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت استانی معمول خواهد شد.
همچنین هماهنگی لازم با سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تشکل‌های تولیدی صورت گرفته و توزیع گسترده و مکفی تخم مرغ با حداقل سود عمده وخرده‌فروشی در مراکز یادشده در حال انجام است.
براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار به منظور استفاده از ظرفیت تشکل‌ها واتحادیه‌های تولیدی، تنظیم بازار تخم مرغ بر عهده اتحادیه مرکزی مرغداران میهن قرار گرفته است و در شرایطی که قیمت تخم مرغ در کشور روند افزایشی داشته باشد، در صورت  هماهنگی با اتحادیه مورد نظر، صادرات تخم مرغ تا زمان تنظیم بازار داخلی متوقف خواهد بود.
شهروندان و مصرف‌کنندگان در صورت مشاهده تخلفات احتمالی اعم از عدم درج قیمت و گرانفروشی می‌توانند مراتب را به صورت حضوری و یا تلفنی به سازمان حمایت و سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌ها و تلفن ۱۲۴ گزارش دهند تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399