سه شنبه, 10 تیر 1399 ساعت 08:54
کد خبر: 72686

آغاز توزیع نامحدود مرغ منجمد ۱۳۵۰۰تومانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که توزیع مرغ منجمد تنظیم بازاری به قیمت ۱۳هزار و ۵۰۰ تومان در تمام استان های کشور بدون محدودیت آغاز شد.

مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: بعد از مصوبه کارگروه تنظیم بازار، عملیات توزیع مرغ منجمد به قیمت 12هزار و 900تومان برای توزیع‌کنندگان و 13هزار و 500تومان برای مصرف‌کننده آغاز شد و  این محصول در اختیار تمام استان‌های کشور قرار گرفت.
محمد جعفری افزود: هیچ محدودیتی برای عرضه مرغ منجمد تنظیم بازاری در استان‌های مختلف کشور وجود ندارد و این محصول به اندازه کافی و بدون محدودیت تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد توزیع خواهد شد.
مدیرکل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام در واکنش به گرانی مرغ و اقدامات صورت گرفته برای کاهش قیمت این محصول گفت: به طور قطع توزیع مرغ تنظیم بازاری منجر به ایجاد تعادل در بازار خواهد شد.
وی تصریح کرد: عرضه و تقاضا وضعیت قیمت‌ها را تعیین می‌کند و با توجه به ذخیره مناسب مرغ شرکت پشتیبانی امور دام، می توان از اقدام صورت گرفته برای تنظیم بازار، نتیجه لازم را به دست آورد.
 جعفری همچنین در ارتباط با نرخ مصوب مرغ گرم اظهار کرد: قیمت 15هزار تومانی مرغ بر اساس نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان تعیین شده و قبل از اعلام این قیمت بررسی کارشناسانه انجام شده است.
مرغ در استان تهران ارزان می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری با ادامه شیوع ویروس کرونا تقاضا برای خرید گوشت مرغ کاهش یافت، گفت: با توجه به کاهش جوجه‌ریزی در دو دوره  ۴۵روز در ماه‌های فروردین و اردیبهشت و کاهش نهاده‌های دامی، قیمت گوشت مرغ گرم در برخی از شهرها به ۲۰هزار تومان رسید.
حشمت‌الله عسگری ادامه داد: براساس روال گذشته برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم برای شب عید از بهمن تا دی سال گذشته، جوجه‌ریزی ۳۰درصد افزایش، اما تقاضا ۳۰درصد کاهش یافت و این ۶۰درصد فاصله بین عرضه و تقاضا باعث شد نرخ گوشت مرغ به شش‌هزار تومان کاهش یابد.
او تصریح کرد: کاهش تقاضا برای خرید گوشت مرغ در ماه‌های گذشته باعث شد جوجه‌ریزی کاهش یابد و قیمت مرغ در این روزها افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با افزایش جوجه‌ریزی و تامین نهاده‌های دامی در این ماه روند نزولی قیمت گوشت مرغ آغاز شده است.
عسگری با بیان اینکه ۴۵روز طول می‌کشد تا گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شود، اضافه کرد: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی و سرعت در تامین نهاده‌های دامی به نظر می‌رسد نرخ گوشت مرغ به زیر قیمت مصوب یعنی ۱۵هزار تومان کاهش یابد.
وی گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت گوشت گرم مرغ آماده پخت ۱۵هزار تومان با ترولانس پنج‌درصد کمتر و بیشتر در اختیار استانداران است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399