چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 12:03
کد خبر: 72777

پرداخت 10هزارمیلیارد تومان به گندم‌کاران کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بخش دیگری از پول گندم‌ها به حساب کشاورزان واریز شد تا رقم پرداختی به آنان به حدود 100هزار میلیارد ریال برسد و تا نهم تیرماه مطالبات تسویه شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در نشست شورای راهبری زنجیره تامین گندم اظهار کرد: با پرداخت 1500 میلیارد تومان دیگر، کشاورزانی که تا نهم تیرماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده است، پول گندم خود را دریافت کرده‌اند.
حنان افزود: تا 10تیر، 4میلیون و 185هزارتن گندم از کشاورزان 31استان به ارزش ریالی 10هزار و 500میلیارد تومان خریداری شده است که در مقایسه با سال گذشته در همین زمان از لحاظ وزنی 8 درصد و از لحاظ میزان پرداختی به گندم کاران حدود 57درصد رشد داشته است
معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد: به طور متوسط برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال جاری 2523تومان به کشاورزان پرداخت شده است.
قائم‌مقام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تاکنون 233هزار و 394گندم کار محصول خود را در قالب 678 هزار محموله تحویل مراکز خرید داده‌اند.
حنان در ادامه خاطرنشان کرد: ارزیابی اخیر مرکز پژوهشهای غلات از بیش از6000 نمونه نشان می‌دهد که به لحاظ افت مفید و غیرمفید و میزان سن‌زدگی کیفیت گندم‌ها در سال جاری افزایش دارد که از دلایل آن خرید تضمینی باکیفیت و تغییر اندازه(مش الک ) الک است.
وی گف: امسال خرید توافقی گندم در 13استان و 43مرکز خرید انجام می‌شود .حنان به خرید دانه روغنی کلزا در کشو نیز اشاره و عنوان کرد: تاکنون 239هزار تن کلزا به ارزش بیش از 1000میلیارد تومان از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399