یکشنبه, 15 تیر 1399 ساعت 10:23
کد خبر: 72885

شرکت بورس املاک با سرمایه 5 هزار میلیاردی تشکیل می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

50 درصد سرمایه این شرکت  به صورت پذیره‌نویسی در اختیار مردم قرار می‌گیرد

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و عضو شورای عالی بورس می‌گوید شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان آغاز به کار کند.

به گزارش اتاق بازرگانی ایران، حسین سلاح‌ورزی در نشست آسیب‌شناسی بورس املاک و مستغلات با بیان اینکه مطالعه و بررسی جوانب این اقدام ادامه‌ دارد، اعلام کرد 50 درصد سرمایه شرکت بورس املاک و مستغلات به صورت پذیره‌نویسی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، ۲۵درصد آن بین مؤسسات و نهادهای دولتی و ۲۵درصد دیگر در بین شرکت‌های بخش خصوصی تقسیم می‌شود.
عضو شورای عالی بورس ادامه داد: تا پایان هفته فرصت داریم در این مورد اطلاع‌رسانی کنیم. به طور مشخص شرکت‌های عضو تشکل‌های مربوط که مایل به مشارکت هستند باید درخواست اولیه خود را اعلام کنند.
به گفته او هر یک از این شرکت‌ها می‌توانند تا سقف ۲.۵ درصد از این سهام معادل ۱۲۵میلیارد تومان را در اختیار داشته باشند.
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران همچنین راه‌اندازی بورس املاک و مستغلات را فرصتی برای ایجاد بستر رقابتی در این حوزه برشمرد و تأکید کرد: بازار سرمایه این توانایی را دارد تا ابزارهای تأمین مالی در حوزه املاک و ساخت پروژه‌های بزرگ را تعریف کند و موجب شود مردم با اطمینان بیشتری در ساخت این طرح‌ها مشارکت کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399