سه شنبه, 17 تیر 1399 ساعت 09:15
کد خبر: 72999

اوحدی: ۲۰ هزار مسکن تا پایان دولت برای ایثارگران ساخته می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تصویب سه مصوبه مهم در هیات دولت برای جامعه ایثارگری کشور خبر داد و تاکید کرد که تا پایان دولت تدبیر و امید ۲۰ هزار مسکن برای جامعه ایثارگری کشور باتوجه به اولویت‌های بنیاد شهید ساخته و تحویل جامعه هدف می‌شود.

سعید اوحدی روز دوشنبه در سفر به استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: مهمترین مصوبه جلسه هیات دولت که با تاکید رئیس‌جمهوری همراه بود و در قانون برنامه ششم هم آمده، تمام مطالبات و معوقات جامعه ایثارگری کشور تا پایان دولت پرداخت می‌شود.
وی اظهار داشت: علاوه براین موارد ۵۰ هزار فقره وام ساخت مسکن با کارمزد چهار درصد و دوره بازپرداخت طولانی هم در جلسه هیات دولت برای جامعه ایثارگری به تصویب رسید.
معاون رئیس‌جمهوری ضمن تشکر از هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه گفت: بعد از تصویب این مصوبات آقای بازوند در تماس تلفنی تاکید کردند که اولین استانی که برای امضای تفاهم‌نامه واگذاری تامین زمین برای جامعه هدف است، باید کرمانشاه باشد.
اوحدی، آغاز واگذاری زمین‌ها در استان کرمانشاه را به حق دانست و افزود: در زمان جنگ تحمیلی شهرهای مرزی این استان مقاومت جانانه‌ای از خود نشان دادند و حماسه مردم کرمانشاه هنوز هم در دل‌ها و ذهن‌ها باقی است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه ما هنوز مدیون شهدا و خانواده‌های آنها هستیم، گفت: وظیفه همه مردم است که هرقدمی می‌توانند برای خانواده شهدا و ایثارگران بردارند و من معتقدم ما هنوز نتوانستیم حق آنها را ادا کنیم و همچنان بدهکار آنها هستیم.

بنیاد شهید پنج هزار مسکن در کرمانشاه می‌سازد

در ادامه سفر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تفاهم نامه ساخت و تامین زمین پنج هزار واحد مسکونی برای ایثارگران و خانواده شهدا با استانداری کرمانشاه به امضاء رساند.
این تفاهم نامه روز دوشنبه در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه به امضاء هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و سعید اوحدی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رسید.
براساس این‌تفاهم نامه زمین موردنظر برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای ایثارگران توسط استانداری کرمانشاه تامین خواهد شد و ساخت این واحدها توسط بنیاد شهید پیگیری می شود.
پیرو امضا این تفاهم‌نامه کارگروهی در استان کرمانشاه متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه، شهردار مرکز استان، مدیرکل راه و شهرسازی و دیگر مدیران مرتبط تشکیل شد.
به گفته رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در هفته های آینده پروژه ساخت این واحدهای مسکونی با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان کرمانشاه کلنگ زنی خواهد شد.
براساس مصوبه هیات دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران ۲۰ هزار واحد مسکونی را در سطح کشور برای جامعه ایثارگری خواهد ساخت که پروژه پنج هزار واحدی نخستین گام برای اجرایی کردن این مصوبه محسوب می شود.
رئیس بنیاد شهید کشور در حاشیه امضا این تفاهم‌نامه گفت: رئیس جمهوری بر تامین ۱۲‌ هزار مسکن جامعه ایثارگری در کشور تامین تاکید داشتند که با توجه به ظرفیت استان ها به ۲۰ هزار واحد مسکونی افزایش پیدا کرد.
اوحدی افزود: علاوه بر ساخت این واحدها موضوع افزایش سقف وام‌ مسکن جامعه ایثارگری برای تامین مسکن نیز به تصویب هیات دولت رسیده است.
وی عنوان کرد: موضوع تفاهم‌نامه بنیاد شهید با استانداری کرمانشاه به منظور ساخت پنج هزار واحد مسکونی به منظور تسهیل در روند اجرا روز چهارشنبه در هیات دولت مطرح خواهد شد.
استاندار کرمانشاه در رابطه با این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم نامه با تاکید رئیس جمهوری امضا می شود و امیدوارم تا پایان دولت تدبیر و امید بخشی از آن به نتیجه برسد.
بازوند افزود: کمیته پیگیری این پروژه عصر امروز نخستین نشست خود به منظور انجام بررسی های لازم و آغاز سریع پروژه تشکیل می شود تا با مدیریت جهادی بتوان مسکن ایثارگران را به نتیجه برسانیم.
استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است و اکنون ۳۲ هزار نفر از حدود سه میلیون نفر جانبازان و خانواده های شهدای کشور، زیرپوشش بنیاد شهید استان کرمانشاه هستند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399