دوشنبه, 23 تیر 1399 ساعت 09:56
کد خبر: 73272

اطلاعات سامانه املاک برای مالیات‌ستانی از خانه‌های‌ خالی کامل نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه امیدوارم وعده مسئولان مبنی بر شروع اخذ مالیات از خانه‌های خالی تا پایان تابستان امسال محقق شود، گفت: اگر سامانه آمادگی داشته باشد، سازمان امور مالیاتی در کمتر از یک هفته اعلان نرخ مالیات به مالک و مطالبه مالیات را انجام می‌دهد.

محمود علیزاده درباره آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی اظهار داشت: به محض اینکه اطلاعات سامانه املاک و اسکان تکمیل شود، محتوای آن آمادگی لازم را داشته باشد و بتواند واحدهای خالی را تخیص دهد، مالیات ستانی از واحدهای خالی از سکنه را شروع می‌کنیم.
وی ادامه داد: اگر سامانه آمادگی داشته باشد، سازمان امور مالیاتی در کمتر از یک هفته اعلان نرخ مالیات به مالک و مطالبه مالیات را انجام می‌دهد.
معاون سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اینکه به موجب قانون فقط از طریق سامانه املاک و اسکان می‌توان نسبت به اخذ مالیات از خانه‌های خالی اقدام کرد، افزود: سامانه املاک و اسکان در اختیار وزارت راه و شهرسازی است و سازمان امور مالیاتی هم به آن دسترسی دارد. برای اجرای مالیات از خانه‌های خالی این سامانه باید دارای محتوا و اطلاعات کامل باشد تا شاخص‌ها را تشخیص دهد.
علیزاده تاکید کرد: اگر این سامانه قابلیت‌های لازم را نداشته باشد نمی‌توان اطلاعات مورد نیاز از آن را استخراج کرد. یکسری از اطلاعات منتقل شده‌ است اما باید برخی از اطلاعات مورد نیاز از جمله اطلاعات هویتی از طریق دستگاه‌ها مختلف ارایه شود تا داده‌های سامانه تکمیل شود. ‌
وی با اشاره به اطلاعات مورد نیاز برای عملیاتی شدن این سامانه گفت: اطلاعاتی درباره آب، برق، گاز و مخابرات برای هر واحد باید به سامانه ملی املاک و اسکان منتقل شود که هنوز کامل نیست و شهرداری‌ها باید اطلاعات کامل را به این سامانه منتقل کنند.
معاون سازمان امور مالیاتی درباره زمان اجرای مالیات ستانی از خانه‌های خالی اظهار داشت: امیدوارم وعده مسئولان مبنی بر شروع اخذ مالیات از خانه‌های خالی تا پایان تابستان امسال محقق شود.
روز گذشته، مجلس شورای اسلامی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه‌های خالی را به تصویب رساند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399