چهارشنبه, 25 تیر 1399 ساعت 12:49
کد خبر: 73398

اوضاع منابع آبی خوب است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر نیرو به پروژه‌های هفته یازدهم از پویش # هر هفته‌الف–ب–ایران اشاره کرد و گفت: در هفته جاری ۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در هرمزگان افتتاح می‌شود.

رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وضعیت منابع آب خوب است اما باید مردم صرفه‌جویی کنند تا تابستان را با آرامش سپری کنیم، اظهار داشت: عمده حساسیت ما تامین آب شرب است که فقط با ذخائر مخازن قابل دستیابی نیست امیدواریم مردم نیز همراهی کنند تا به لحاظ تامین آب و همچین برق مشکلی نداشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به موضوع تبادل انرژی با کشورهای همسایه گفت:‌ ما از برخی کشورها برق وارد می‌کنیم و تا جایی که امکان داشته باشد صادرات نیز داریم اما در هر حال اولویت ما تامین نیاز داخل است.
وزیر نیرو به پروژه‌های هفته یازدهم از پویش # هر هفته‌الف–ب–ایران نیز اشاره کرد و گفت: در هفته جاری ۲۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در هرمزگان افتتاح می‌شود، همچنین آب شیرین کن بندرعباس به بهره‌برداری خواهد رسید که در این رابطه ۹۰ هزار نفر از این آب‌شیرین‌کن بهره‌مند خواهند شد.
وی ادامه داد: همچنین پروژه پیچیده آبر‌سانی به بشاگرد را داریم که ۹۰۰ هزار متر مکعب از چگین آب پمپاژ خواهد شد. علاوه بر آ‌ن نیروگاه گازی قشم با ظرفیت ۱۷۵ مگاوات به بهره‌برداری می‌رسد.
اردکانیان بهبود وضعیت نیروگاه ۱۱۵ مگاواتی هرمزگان را نیز از دیگر پروژه‌ها برشمرد و افزود: با بهسازی این نیروگاه از افت ولتاژ شهرستان‌های میناب و سیری جلوگیری خواهد شد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399