سه شنبه, 31 تیر 1399 ساعت 09:18
کد خبر: 73628

اطلاعیه بازار متشکل در مورد عرضه ارز کارگزاران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کارگزار خریدار ملزم است ارز خریداری شده از بازار متشکل معاملات ارزی را ظرف مدت حداکثر ۱۵ روز تقویمی از تاریخ خرید، صرفا در قالب مصارف خاص تعیین شده در مقررات و بخشنامه‌های بانک مرکزی (مصارف ۲۴ گانه) عرضه نماید؛ به نحوی که وضعیت باز ارزی کارگزار در روز جاری نباید بیشتر از مجموع خریدهای کارگزار از بازار متشکل معاملات ارزی طی ۱۵ روز تقویمی گذشته باشد.

 در اطلاعیه بازار متشکل آمده است: به اطلاع کارگزاران محترم می‌رساند، به موجب ماده ۷ دستورالعمل نحوه انجام معاملات در بازار متشکل معاملات ارزی، "کارگزار خریدار ملزم است ارز خریداری شده از بازار متشکل معاملات ارزی را ظرف مدت حداکثر ۱۵ روز تقویمی از تاریخ خرید، صرفا در قالب مصارف خاص تعیین شده در مقررات و بخشنامه‌های بانک مرکزی (مصارف ۲۴ گانه) عرضه نماید؛ به نحوی که وضعیت باز ارزی کارگزار در روز جاری نباید بیشتر از مجموع خریدهای کارگزار از بازار متشکل معاملات ارزی طی ۱۵ روز تقویمی گذشته باشد." لذا با توجه به ضرورت رعایت مقررات بازار متشکل معاملات ارزی توسط کارگزاران بازار، مجددا بر اهمیت رعایت مفاد ماده فوق تاکید می گردد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399