یکشنبه, 12 مرداد 1399 ساعت 08:57
کد خبر: 74144

افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها عمق بازار سرمایه را افزایش می‌دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل سبدگردان الماس، افزایش میزان سهام شناور آزاد شرکت‌ها را گامی مثبت در جهت شکوفایی بیشتر بازار سرمایه ارزیابی کرد.

علی اصولیان در گفت‌وگو با سنا، با اشاره به مصوبه هیات وزیران مبنی بر افزایش میزان سهام شناور آزاد شرکت‌های دولتی تا ۲۵درصد گفت: این اقدام یکی دیگر از رویکرد‌های سازمان بورس و اوراق بهادار برای عمق‌بخشی به بازار است که قطعا نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت؛ البته شاید باعث کندشدن سرعت رشد بازار شود، اما ممانعتی در برابر صعود و روند معاملاتی ندارد.
وی افزود: از جنبه دیگر، افزایش میزان سهام شناور آزاد شرکت‌ها برای تازه‌واردان بازار نیز مفید است چرا که می‌توانند سهام را با قیمت ارزنده‌تری خریداری کنند و این اقدام در نهایت منجر به تزریق دوباره پول به بورس می‌شود.
مدیرعامل سبدگردان الماس به حمایت‌های دولت از بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: با تداوم روند فعلی که شاهد تزریق نقدینگی جدید به بازار هستیم، افزایش درصد سهام شناور آزاد شرکت‌ها، محرکی برای ادامه رشد و شکوفایی خواهد بود.
اصولیان اظهار کرد: شرکت‌ها موظف به اجرای این ابلاغیه هستند و به طور قطع انجام می‌دهند اما از آنجایی که بازار با رشد قابل قبولی روبه‌رو است ترجیح می‌دهند در بالاترین قیمت‌ها این اقدام را عملی کنند.
وی افزود: در مواقعی که شرکت‌ها اقدام به عرضه سهام خود نکنند، سازمان خصوصی‌سازی مکلف است طبق شرایط بازار نسبت به فروش سهام تا نصاب‌های تعیین‌شده اقدام و گزارش آن را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه کند.
اصولیان ابراز کرد: ممکن است اصلاحات مقطعی را شاهد باشیم اما استقبال مردم از بورس روند بازار را تعیین کرده است که به نظر می‌رسد طی ماه‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سبدگردان الماس درباره گروه‌های پیشتاز بازار هم گفت: افت و خیز شاخص معمولا با تاثیر سهام شرکت‌های بزرگ انجام می‌شود و شرکت‌های کوچک کمی دیرتر عکس‌العمل نشان می‌دهند و از آنجایی که اصلاح شاخص نیز وابسته به سهم‌های بزرگ است، فعالان بازار در چنین شرایطی به سهام‌ کوچک روی می‌آورند؛ همانگونه که در این هفته چنین رخدادی را شاهد بودیم اما نمی‌توان گفت تنها یک گروه پیشتاز بازار است و در حال حاضر همه سهم‌ها متناسب با پرتفوی شرکت‌ها در شرایط نسبتا مناسبی قرار دارند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399