دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 08:44
کد خبر: 74204

مرحله سوم صندوق ETF در آذر عرضه می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون سازمان خصوصی سازی از مرحله سوم عرضه صندوق‌های ETF در آذرماه خبر داد.

حسن علایی امروز (یکشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا به آخرین تصمیمات اتخاذشده در ارتباط با عرضه صندوق‌های ETF در بورس گفت: نخستین صندوق‌های ETF اردیبهشت ماه در بورس عرضه شد که تاکنون با رشد خوبی همراه است.
وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته صندوق ETF دوم که شامل سهام پالایشی است تا پایان مرداد پذیره‌نویسی خواهد شد.
به گفته وی، مرحله سوم عرضه صندوق‌های ETF در آذرماه انجام می‌شود که شامل گروه خودرویی و فلزی است.
علایی خاطرنشان کرد: اکنون در این زمینه با برخی از موانع قانونی و اجرایی همراه هست که این مسایل در ابتدا باید مرتفع شود و بعد از سوی وزارت نفت یا شرکت پخش و پالایش به ثبت برسد.
معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: بعد از ثبت اولیه، پذیره‌نویسی عمومی بوسیله بورس انجام می‌شود و در انتها رقم قطعی صندوق به سازمان خصوصی‌سازی اعلام و به مردم منتقل خواهد شد.
به گفته وی، برنامه این است در صورتی که مشکلی پیش نیاید تا پایان مرداد این اقدام انجام شود.
معاون سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان کرد: تاکنون تصمیم‌گیری در زمینه عرضه مرحله چهارم عرضه صندوق ETF اتخاذ نشده و اطلاعاتی در این مورد به طور رسمی منتشر نشده است.
یکی از برنامه‌های مهم پیش‌روی دولت برای بازار سهام، عرضه صندوق‌های قابل معاملهETF) ) به بورس است که بسیاری از کارشناسان معتقدند این اقدام دولت در کنار دیگر حمایت‌هایی که صورت گرفته می‌تواند در ارتباط با عمق‌بخشیدن به معاملات بازار و جهش قیمت سهام شرکت‌های دیگر تاثیرگذار باشد و این صندوق‌ها با هدف دسترسی اکثریت مردم به بازار سرمایه و ارتقای وضعیت اقتصادی خانواده‌ها از سوی دولت عرضه خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399