دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 09:01
کد خبر: 74209

دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو: ورق خودرو تولید داخل 20درصد گران‌تر از خارجی تمام می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گفته دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو شرایط به گونه‌ای است که اگر همین امروز و با نرخ‌های فعلی دلار ورق را از کشوری نظیر روسیه بخریم، با احتساب هزینه‌های حمل‌ونقل و غیره بین ۱۰ تا ۲۰درصد از آنچه در بورس کالا یا از کارگزاری‌ها در بازار عرضه می‌شود، ارزان‌تر تمام خواهد شد.

مازیار بیگلو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه افزایش قیمت محصولات فولادی، خودروسازان را هم دچار مشکل کرده است و این روزها خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی علاوه بر تداوم تحریم‌ها که تأمین مواد اولیه خارجی را با مشکل مواجه کرده، با مشکل دیگری یعنی تأمین مواد اولیه داخلی با قیمت‌های سرسام‌آور مواجه هستند، گفت: نخستین مشکلی که در زمینه ورق خودرو وجود دارد، عرضه آن است و انگار قرار نیست این مشکل حل شود.
دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو اظهار کرد: پیش از این قرار بود به صورت هفته‌ای یک‌بار یا دست کم ماهی یک‌بار، ورق در بورس عرضه شود، اما شاهدیم انجام نمی‌شود و معاملات در بورس دائماً لغو یا ابطال می‌شود.
بیگلو بیان کرد: به نظر می‌رسد فروشندگان ورق نیز می‌دانند در صورت ابطال شدن معاملات می‌توانند در بازار آزاد با قیمت‌های بالاتری به کارگزاری‌ها بفروشند.
او افزود: موضوع دیگر در این زمینه، مبنای قیمت‌گذاری ورق است که برپایه قیمت ارز و نرخ‌های جهانی انجام می‌شود و به همین دلیل افزایش قیمت بر اساس نرخ دلار اتفاق می‌افتد. این روال که طبق قانون در حال انجام شدن است، ادامه دارد و هر چقدر در این زمینه فریاد می‌زنیم که این مورد قانون اشتباه است اما شنیده نمی‌شود.
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو خاطرنشان کرد: در این زمینه در حال تعامل با مجلس هستیم، اما هنوز به عنوان یک طرح کارشناسی در مجلس ارائه نشده است.

اصلاح قیمت قطعات

بیگلو در ادامه درباره اصلاح قیمت‌ها در قراردادهای بین خودروسازان و قطعه‌سازان، خاطرنشان کرد: با توافقات انجام‌شده اصلاح قیمت‌ها آغاز شده و قطعه‌سازان باید مدارک خود را به شرکت‌های تأمین‌کننده ساپکو، سازه‌گستر و مگاموتور ارائه کنند تا بر اساس آن مدارک، اصلاح قیمت‌ها اتفاق بیفتد.
او ادامه داد: بر این اساس، شرکت‌ها مابه‌التفاوت قیمت‌های اصلاح شده تا پایان تیرماه را دریافت خواهند کرد و اگر در ماه‌های بعد تغییرات عمده‌ای در نرخ مواد اولیه و ارز پایه اتفاق بیفتد، اصلاح قیمت‌ها مجدد انجام خواهد شد.
دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو در مورد وضع واحدهای تولیدی گفت: نرخ ارز در نظر گرفته شده در این قراردادها بر اساس میانگین نرخ ارز در هر یک از ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیرماه خواهد بود. اکنون از حدود هزار و ۲۰۰ قطعه‌ساز رسمی فعال در رده‌های ۱، ۲ و ۳ با جمعیت حدود ۵۵۰هزار نفری، نزدیک به ۴۰۰ واحد تعطیل و نیمه‌تعطیل هستند.
کل مطالبات زنجیره تأمین داخلی از خودروسازان به حدود ۳۲هزار میلیارد تومان رسیده که بیش از ۱۴هزار میلیارد تومان آن مطالبات معوق است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399