دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 11:02
کد خبر: 74226

شروع متعادل بازار سهام در روز اختلال فرابورس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در آغاز معاملات بورس روز ۱۳ مرداد ماه شاخص کل تنها هزار واحد رشد داشت این در حالی است که معاملات نمادهای فرابورس به دلیل اختلال در سامانه معاملاتی متوقف است.

در معاملات اول وقت بازار سهام در روز دوشنبه، شاخص کل با رشدی کمتر از هزار واحد کار خود را آغاز کرد تا بورس شروعی متعادل داشته باشد. این در حالی است که وقفه در انجام معاملات فرابورس و همچنین اختلال در ثبت سفارش نمادهای بورسی دو موضوعی بودند که موجب اعتراض بسیاری از معامله‌گران در معاملات امروز شده است.
در ۵۰ دقیقه نخست معاملات امروز بیش از ۴۶۱ هزار معامله در بورس صورت گرفته که طی آن حدود یک میلیارد و ۷۳۷ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد ریال دادوستد شد. معاملات فرابورس نیز به دلیل اختلال فعلا متوقف است و تنها ۷ هزار و ۳۴۰ معامله در آن صورت گرفته است.
سه نماد فارس، تاپیکو و وغدیر تاثیرگذارترین نمادهای مثبت بورس و فملی، حکشتی و فخوز تاثیرگذارترین نمادهای منفی بورس بودند. همچنین معاملات نمادهای فولاد، وغدیر، شتران و وبانک به دلیل افزایش تقاضا تا اطلاع ثانوی متوقف شده‌اند.
معاملات امروز بورس در حالی پیگیری می‌شود که روز گذشته شاخص با رشدی نزدیک به ۵۰ هزار واحد وارد کانال ۲ میلیون واحدی شد. با این حال این اختلالات پی در پی موجب شده تا بسیاری از معامله‎گران نسبت به کندی سامانه معاملاتی معترض باشند.

منبع: تجارت نیوز

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399