چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 20:20
کد خبر: 74306

«تامین سرمایه امین»؛ نخستین شرکت بورسی‌شده با سهام ممتاز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مسعود وطنخواه

عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت «تامین سرمایه امین»  اعلام کرد این شرکت اولین تامین سرمایه‌ای است که با سهام ممتاز در بورس پذیرفته می‌شود. 15 درصد سهام این شرکت امروز در بازه قیمتی 9800 تا 10400 ریال در بورس عرضه اولیه خواهد شد.

سلمان خادم‌المله که روز گذشته در  نشستی خبری به مناسبت بورسی‌شدن شرکت سخن می‌گفت، درباره سهامداران عمده شرکت نیز اظهار کرد: شركت سرمايه‌گذاري صباتامين با 28.5، صندوق بازنشستگي كشوري با 14.3، موسسه صندوق بيمه اجتماعي روستائيان وعشاير با 14.3، شركت گروه.مدیریت سرمايه‌گذاري اميد با 14.2درصد سبب شده است که «تامین سرمایه امین» بیشترین سهامدار را شامل شود و با توجه به استقبال در خرید فردا (چهارشنبه) رتبه اول در شرکت‌های بازار سرمایه را از نظر تعداد سهامدار کسب می‌کنیم.
مدیرعامل تامین سرمایه امین ادامه داد: با توجه اینکه سهامداران متعهد عرضه 15درصد در روز عرضه اولیه و 10درصد پس از آن هستند با کاهش سهم سهامداران مشکلاتی برای از دست‌دادن کرسی هیات مدیره به‌وجود می‌آمد که برای پرهیز از این امر تصمیم گرفته شد که سهام ممتاز برای سهامداران صادر شود.
خادم‌المله اضافه کرد: این سهام ممتاز تنها برای تعیین عضو هیات مدیره است و دارندگان سهام ممتاز در بقیه موارد با سهامداران عادی فرقی ندارند.
سهام ممتاز، نوعی گواهی مالکیت قابل انتقال است که به دارنده آن، حقی محدود و ثابت از دارایی‌های شرکت بر اساس موارد ذکرشده تعلق می‌گیرد.
مدیرعامل تامین سرمایه امین بیان کرد: نیروی انسانی ماهر و باتجربه از سرمایه‌های خوب این شرکت به شمار می‌رود که در پروژه‌های بزرگی نظیر IPO شستا و بزرگترین تامین مالی که مربوط به فولاد در هفته گذشته انجام شد، کمک شایانی کردند.
مدیرعامل تامین سرمایه امین در مورد زمینه فعالیت‌های شرکت افزود: حضور شرکت‌ها در بازار اولیه، افزایش سرمایه، انتشار اوراق، ارزشگذاری شرکت‌ها در مراجع رسمی از جمله کارهای تامین سرمایه‌هاست.
ولی‌الله ولی‌نیا. معاون مالی و توسعه سازمانی تامین سرمایه امین، نیز در این نشست گفت: تمام اطلاعات شرکت در سایت کدال برای فعالان بازار سرمایه با آخرین تغییرات بارگذاری شده است.
وی درباره جایگاه شرکت‌ تامین سرمایه امین در میان دیگر شرکت‌های تامین سرمایه افزود: اکنون ما در رتبه چهارم هستیم و هدف ما  کسب رتبه اول در چشم‌انداز است.
اسماعیل بینایی معاون بازار تامین سرمایه امین،  در ادامه نشست گفت: سهم بازار امین 25 درصد بود اما با وجود حضور رقبا امروز سهم 20 درصدی را در بازار داریم.
بینایی با اشاره به نقش امین در IPO شستا، انتشار تامین مالی فولاد و موفقیت تامین سرمایه امین در بورسی‌شدن  افزود: امروز در نقطه شکوفایی هستیم.
عرضه اولیه سهام که به اختصار با IPO نشان داده می‌شود، عبارت است از اولین فروش سهام یک شرکت خارج از بورس که طی آن به یک شرکت دارای سهام شناور قابل معامله در بورس تبدیل می‌شود.

رسانه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399