چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 13:42
کد خبر: 74348

لیست جدید FATF مشکلات را افزایش داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: بیشترین مشکل مربوط به کالاهای اساسی است که از چین و بعضا روسیه وارد می‌شود، چین بابت تحریم کشتیرانی و نقل و انتقال پول بهانه آورده و همکاری نمی‌کند.

علی شریعتی با اشاره به عدم تصویب FATF و تاثیر آن بر عدم بازگشت ارز صادراتی گفت: لیست جدید FATF قطعا مشکلات جدیدی را بوجود آورده، حتی با کشورهای همسایه و اطراف هم به مشکل برخوردیم.
وی افزود: البته بیشترین مشکل مربوط به کالاهای اساسی است که از چین و بعضا روسیه وارد می‌شود، چین بابت تحریم کشتیرانی و نقل و انتقال پول بهانه آورده و همکاری نمی‌کند.
این عضو اتاق بازرگانی تصریح کرد: در دور جدید تحریم علیه ایران بانک کونلون چین با ما همکاری نمی‌کند.
وی اظهار داشت: علیرغم اینکه چین و روسیه خودشان در تحریم هستند اما با ملاحظات بسیاری با ما کار می‌کنند.
شریعتی در ادامه تاکید کرد: وضعیت و چرایی عدم بازگشت 27 میلیارد دلار ارز به کشور باید به صورت جدول مقاصد و میزان صادرت مشخص و آنالیز شود، زیرا عمده عدم بازگشت مربوط به صنایع پتروشیمی و فولادی است که بیشتر دست اندرکاران آن غیرخصوصی هستند.
وی یادآور شد: در هر حال بسیاری از صادرات با ارقام پایین بوده و آنچه به کشورهای همسایه صادر شده، چندان بانک محور نبوده اند.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399