یکشنبه, 19 مرداد 1399 ساعت 12:23
کد خبر: 74425

رشد ۱۱درصدی تولید آهن اسفنجی و ۸درصدی تولید فولاد خام شرکت های بزرگ طی چهار ماه ۹۹

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

میزان تولید محصولات زنجیره فولاد شرکت های بزرگ طی چهار ماه ابتدای امسال افزایش یافت. طی این مدت تولید کنسانتره، گندله،‌آهن اسفنجی و فولاد خام به ترتیب با یک،‌دو، 11 و 8درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، تولید کنسانتره و گندله به ترتیب از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه به بیش از 16 میلیون و 14.7 میلیون تن رسید. از سوی دیگر میزان تولید آهن اسفنجی و فولاد خام نیز از 10.5 میلیون و 7.4 میلیون تن عبور کرد.
از سوی دیگر آمارها حاکی است میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 12 درصد رشد یافته است. شرکت های میدکو با (67درصد رشد)، سناباد(33درصد) و چادرملو(27درصد) بیشترین میزان تولید در بین شرکت ها را ثبت کردند.
مجموع تولید کنسانتره آهن شرکت ها در تیرماه امسال، بیش از چهار میلیون و 130 هزار تن است.
میزان تولید گندله شرکت های بزرگ نیز با 4 درصد رشد همراه بوده است و شرکت های فولاد خراسان و میدکو به ترتیب 36 و 21 درصد رشد تولید را رقم زدند. مجموع تولید گندله شرکت ها در تیرماه، بیش از سه میلیون و 559 هزار تن بوده است.
همچنین طی تیرماه امسال، میزان تولید آهن اسفنجی زنجیره فولاد از رشد 6 درصدی برخوردار بوده است و شرکت های فولاد خوزستان(رشد 17درصدی) و فولاد مبارکه(5درصد) بیشترین میزان تولید این محصول در مدت یاد شده را ثبت کردند. مجموع آهن اسفنجی تولید شده در این مدت، بیش از 2 میلیون و 369 هزار تن است.
شرکت های بزرگ طی تیرماه 99، با تولید یک میلیون و815 هزار تن شمش فولاد، رشد 8 درصدی این محصول را رقم زدند.


نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399