چهارشنبه, 22 مرداد 1399 ساعت 08:26
کد خبر: 74593

در نیمه دوم تیر‌؛ ماسک سه لایه در صدر شکایات مردمی قرار گرفت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد امسال در سه ماهه نخست بیش از پنج هزار فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیر صنفی بوسیله سامانه ۱۲۴ استان‌ها دریافت شده که بیشترین شکایت های مردمی مربوط به گوشت مرغ تازه، شکر، برنج وارداتی، نان، ماسک سه لایه کشدار، تخم مرغ و دستکش لاتکس بود.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش پیرامون عملکرد و نحوه کارکرد سامانه ۱۲۴ در سه ماهه نخست امسال و نیز دو هفته پایانی ۱۶ تیر تا دوم مرداد امسال تصریح کرد: آمار تعداد شکایات ثبت شده در این مدت نشان می دهد که استان تهران با یک هزار و ۷۰۷ فقره، بیشترین میزان دریافت شکایت مردمی درزمینه تخلفات صنفی و غیرصنفی را داشته و ایلام با ۲۰ مورد کمترین تعداد را به خود اختصاص داد.
به گفته وی، سه ماهه نخست امسال بیش از پنج هزار فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیر صنفی بوسیله سامانه ۱۲۴ استان‌ها دریافت شده که از این تعداد چهار هزار و ۳۴۸ مورد شکایت مورد رسیدگی قرار گرفته و بقیه در مرحله بررسی کارشناسی از سوی مراجع ذیربط قرار دارد.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: سامانه ۱۲۴ شامل کالاها و خدمات ضروری و پرمصرف مردم می شود که از تاریخ دوم مرداد سال گذشته به شکل رسمی ثبت قیمت روزانه را آغاز کرده است.
تابش افزود: سامانه چهار بخش مهم شامل ثبت قیمت حدود ۱۳۰ قلم کالا توسط کاربران استان ها به شکل روزانه، نمایش عمومی قیمت کالاها و خدمات پرمصرف برای عموم مردم، ثبت شکایات مردمی و رسیدگی به شکایات و ثبت قیمت های خوداظهاری بنگاه‌های تولیدی دارد.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399