چهارشنبه, 09 فروردين 1396 ساعت 23:02
کد خبر: 8053

سید حسن آقامیری: نیازی به تلویزیون ندارم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بخش‌هایی از گفت و گوی نوروزی با سید حسن آقامیری، روحانی جوانی که در سال گذشته مورد اقبال بسیاری از جوانان قرار گرفته و در فضای غیر رسمی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

▪️من نه ارادتی به جناحی دارم و نه آدم بانفوذی هستم.یکی از شعارهای انقلاب، آزادی بیان بوده است. من هم اصلا اعتقاد ندارم باید جناحی باشم. یعنی حرف های من یک سیاست نیست، یک اعتقاد است.

▪️من خیلی های از مدیران شرکت‌های خودرو سازی را می شناسم و می دانم سوار ماشین داخلی نمی شوند.طرف نمایندگی ایران خودرو دارد در یکی از شهرهای نزدیک ما و به جایی رسیده، خودش کیا و هیوندا سوار می شود.

▪️بعضی‌ها که عروسی می‌گیرند و می‌خواهند جهاز ببرند و اول قرآن را می‌برند.شما پدر عروس را 100 میلیون پیاده کردید، این بر اساس کدام حکم خدایی بوده؟ یا این مهریه‌های عجیب و غریب. یک جلد کلام الله مجید به علاوه هزار سکه. این هزار سکه با قرآن نمی سازد، این تناقض است.

▪️خیلی‌ها صحبت‌هایی می‌کنند که به آن عمل نمی‌کنند.شما از دینی دم می‌زنید که به آن عمل نمی‌کنید.چرا دم می زنید؟ مگر مجبورید؟ مگر در دنیا همه دارند از کیسه ی دین شان نان می خورند؟

▪️کم فروشی، جنس بد تولید کردن جزء شناسنامه صنعت در ایران است.من یک بار گفتم:«ویل للمطففین» یعنی وای بر صنعت ایران! اکثر صنعت ما بیماری‌ای دارد به نام کم فروشی.

▪️جریان‌های متعصب مذهبی، یک سری جریان های سیاسی اند. بعضی وقت ها افرادی هستند که مرید یک شخصی هستند، آن شخص اهداف سیاسی دارد.

▪️دوستي برداشته بود زیر جمله‌ای از من اسم یک سخنران دیگری را نوشته بود و گذاشته بود توی گروهی که با من مخالف بودند.همه به به و چه چه کرده بودند. بعد گفته بود این جمله برای سیدحسن آقامیری است. این‌ها جمله را اصلا نمی‌بینند. آدم را می بینند.من متن دعای ابوحمزه را ترجمه کردم. فقط نگفتم این دعای ابوحمزه است. بعد ببینید زیرش چه کامنت هایی گذاشته اند.

▪️من آدم راحتی ام. مثلا با هانی و حلما می‌روم بيابان. لباس شخصی می‌پوشم، ورزش می‌كنم، توی خيابان امکان دارد شلوار جين هم پايم كنم!من لباس هایی که از قبل داشتم را هنوز می پوشم. چه شلوار لجنی شش جیب، چه شلوار خاکی شش جیب، چه شلوار جین و...

▪️کسانی که فقط از عذاب الهي گفتند نامردی کردند و اصلا نگران برداشت خشن از دين نشدند.اين ها نه بهشت را فهمیده‌اند نه جهنم را. مخاطب قرآن عقلا هستند، نه عقده اي ها.

▪️اهل بیت آمدند آينه خدا باشند؛ امام حسین(ع) حر را در صدم ثانیه بخشیده بعد خدای حسین می آيد هزار سال در جهنم نگه می دارد يک لنگه پا؟

▪️عده‌ای که پای هیچ منبرین نمی‌نشینند پای منبر ما می آيند ولی اين که ما انتخابشان کرده ايم نه. من کاری به آن ها نداشتم. خودشان آمدند.

▪️من کاری به درآمد روحانیت ندارم.در يک شرکت مشاور هستم، در يک جا کار و کاسبی آزاد دارم.

▪️آن‌هايی که دوستم دارند دلايل مختلفی دارند.محبوبیت فقط مسئولیت آدم را بیشتر می‌کند و سود ديگری ندارد.

▪️با ۹۰ درصد هنرمندها رفیق هستم و با آن‌ها رفت و آمد خانوادگی دارم. چون کار من يک کار هنری است؛ فقط منبر نیست. پادکست يک کار هنری است. طبیعی است که هنرمندها مي‌آيند سراغ ما.

▪️ارزش يک چيزهايی را هنوز هم درک نکرده ام؛ يکی مثلا پول. يکی هم بحث تأثيرگذاری و محبوبيت و فالوئر. نمی‌دانم. من الان آدم معروفی هستم يا نه؟

▪️من «حسن آقامیری»ام. صفحه ی شخصی من چه ربطی به صنف من دارد. من نماينده ی صنف خودم نیستم، سخنگويش هم نیستم، من يک آدمم.سیدحسن آقامیری مي تواند با خواننده ها رفیق باشد، با بازيگرها رفیق باشد.

▪️اگر بخواهم كل منبرها و پادكست هايش را خلاصه كنم می شود «خدا هست.» اين كه از دين، نان نخوريم. از اسلام چماق درست نکنيم و...

▪️الان پادکست می‌گذارم يک میلیون بازديد می‌خورد. کدام برنامه ی مذهبی تلويزيون را يک میلیون نفر میبینند؟ عرضم اين است که تلويزيون اگر حسن آقامیری را قبول می کند، حسن آقامیری تلويزيون می‌رود اما اگر تلويزيون می خواهد من را اديت کند، ترجیح می‌دهم نروم.

▪️به خیلی از جوان ها هیچ نقدی ندارم. چی بهشان داديم که چی بخواهیم؟ ولی آن ها که مدعی‌اند دارند بودجه بیت المال مي‌خورند کدام کارشان را درست انجام مي‌دهند؟

▪️يک بار پیجم را پاک کرده‌ام. وقتی که 16 هزار فالوئر داشتم.

▪️اين که در دوران رسانه يک آخوند به رسانه علاقه دارد چیز عجیبی است؟سینما منبر خوبی است. شايد در آينده منبر ما هم باشد.اگر آخوند نبودم، الان داشتم در سینما فعالیت مي‌کردم.

▪️شايد تا پنج سال ديگر يک فیلم کوتاه ساختم.

 متن کامل این گفت و گو را در ویژه نامه نوروزی همشهری‌جوان | شماره ۵95 بخوانید.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395