جمعه, 25 فروردين 1396 ساعت 16:30
کد خبر: 9024

صدیقی:تاکید بر نزاکت و اخلاق داوطلبان/ تخریب و جوسازی خلاف منش نظام اسلامی است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

امام جمعه موقت تهران از داوطلبان ریاست جمهوری خواست رعایت نزاکت و اخلاق داشته باشند و گفت: هر نوع تهمت، جوسازی و تخریب، خلاف منش و شخصیت نظام اسلامی است
حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه دوم روز جمعه که مصادف با چهارمین روز ثبت نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: ما راه امام و شهدا را ادامه می دهیم و هرگز از نظام خسته نشده ایم. بر سر صندوق های رای مجددا با نظام و حاکمیت اعلان بیعت مجدد خواهیم کرد.
وی با تاکید براینکه مسئله انتخابات از اهم مسائل و سرنوشت و آبروی کشور و اقتدار نظام و سالم سازی آینده جامعه است، اظهار کرد: حضور در انتخابات نه گفتن به دشمن و آری گفتن به امام راحل (ره) و شهداست.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه، حضور در انتخابات هم حق و هم تکلیف است، ادامه داد: حق است برای اینکه این کشور برای ماست و متعلق به ماست و اگر نرویم خودمان را از حق سرنوشت خود محروم کرده ایم.
صدیقی ادامه داد: این جا سرزمین اسلامی است و عشق امام زمان(عج) دارند؛ این حکومت و نظام اسلامی را به عنوان مقدمه ای برای آمدن امام زمان می دانیم؛ حکومت امام زمان حکومت اخلاق و توحید است. کسی که به دستورات خدا توجه نکند و بخواهد رئیس جمهوری شود؛ در تراز این نظام و کشور نیست.
خطیب جمعه تهران اضافه کرد: به عنوان یک مطالبه عمومی مطرح می شود، مرّ قانون رعایت شود. رئیس جمهوری پس از رهبری مجری قانون است، اگر رئیس جمهوری شود؛ پایگاه های قانونی را مورد حمله قرار دهد و خود را مهم تر از قانون بداند؛ مقبول نیست. پذیرفته نیست کسی بخواهد در سنگری استقرار یابد که مرزهای قانون را حفظ کند اما خود سنگرهای قانونی را تخریب کند؛ معلوم می شود که تفکر او قانونی و دینی نیست و مرزهای امنیت را که قانون است، قبول ندارد.
صدیقی اظهار کرد: بین خود و خدای خود آگاه است؛ این جا انسان آزاده می خواهیم؛ کسی که اسیر شهوات شخصی و فامیلی و دربند گرایش های سیاسی نباشد، رئیس جمهوری یک حزب و گروه نباشد بلکه رئیس جمهوری 80 میلیون مردم فداکار باشد.
وی با بیان این که کشور زاییده انقلاب است و هویت مردم ما انقلابی است، گفت: شعار آن، ما می توانیم است و می تواند با قدرتهای بزرگ دست و پنجه نرم کند، داوطلب ریاست جمهوری باید آن روحیه ای که امام داشت که می فرمودند نه شرقی و نه غربی؛ آمریکا را زیر پا له می کنیم و هیچ غلطی نمی تواند بکند، داشته باشد. ‌روحیه سازشکاری و ‌انفعالی نداشته باشد.
امام جمعه موقت تهران افزود: مساله دیگر، دوری از اشرافیت و پای بندی به اصول اخلاقی است؛ تبعیض و اختلافات سنگین و زشتی که بین جنوب شهری ها، کارگرها و عده ای که در داخل و خارج دارایی دارند؛ شایسته نیست. نه به صورت شعار، بلکه باید در عمل باور داشته باشد که مرد این میدان است.
صدیقی موضوع دیگر را مدیریت جهادی برشمرد و توضیح داد: یعنی مدیریت پرتلاش جهادگری که سراز پا نمی شناسد و عاشق خدمت و متن مردم است؛ امتیازی برای خود و اطرافیانش کسب نمی کند. اگر مرد این میدان است دست به دست حضرت حجت بدهند.
وی تاکید کرد: این همه جوان بیکار؛ مجرد، بی مسکن، این همه گرانی و رکود و مسایل کمر شکن وجود دارد. این جا میدان فداکاری است نه رفاه طلبی.

منبع : ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399