کار و اشتغال

وزیر تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان یازده برابر شد، گفت: سقف تسهیلات قرض‌الحسنه برای هر بازنشسته از دو به ۵ میلیون تومان افزایش یافته است.
وزیر تعاون بر ضرورت استقرار کامل هرچه سریع‌تر سامانه هوش تجاری «BI» در شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکید کرده و می‎گوید همه بنگاه‌های اقتصادی مکلف به رعایت اصول شفافیت هستند که تولید داده و انتشار آن در سطح عموم از اصلی‎ترین شاخص‌های تحقق این شفافیت است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، تاثیرات کرونا ویروس جدید بر فضای کسب و کار طی یک پروژه تحقیقاتی انجام شد.
نتایج آزمون استخدامی تعدادی از دستگاه‌های اجرایی کشور اعلام شد.
رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار درباره هزینه زندگی کارگران گفت: میانگین هزینه سبد معیشت خانوار در حداقلی ترین حالت در سال ۹۹به ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان تا ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسیده است،فاصله بین هزینه و درآمد بسیار زیاد است.
طی مصاحبه تلویزیونی مدیرکل تامین اجتماعی قزوین، شرایط مقرری‌بگیران بیمه بیکاری مشاغل پرخطر در زمان پیشگیری از شیوع کرونا تبیین شد.
متقاضیان جامانده تسهیلات کرونا، ۵ روز برای ارسال کد ملی خود فرصت دارند/ پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی به تمام خانوارها صحت ندارد
شنبه, 07 تیر 1399 ساعت 15:52

تداوم اعتراض کارگران هفت تپه

اعتراضات آرام و صنفی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه امروز وارد سیزدهمین روز شد. کارگران این واحد صنعتی از عملی نشدن وعده‌های کارفرما و مسئولان استانی برای پیگیری مطالبات کارگران خبر دادند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: واریزی بیمه بیکاری ۲۳۰ هزار نفر از بیکاران کرونا در فروردین‌ماه تایید شده است و اردیبهشت‌ماه نیز به همین روال خواهد بود.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را با قید دو فوریت جهت بررسی و تصویب به هیئت وزیران ارایه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.
وزیر کار مصوبه اصلاح حداقل دستمزد ۹۹ که نسبت به پارسال ۲۶ درصد افزایش دارد را به همه کارفرمایان و کارگاه‌های مشمول قانون کار ابلاغ کرد.
یکشنبه, 01 تیر 1399 ساعت 13:21

مصوبه اصلاح دستمزد ۹۹ ابلاغ شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای بندهای (۷) و (۸) بخشنامه مزد سال ۱۳۹۹، مصوبه شورای عالی کار را به همه کارفرمایان و کارگاه های مشمول قانون کار ابلاغ کرد.
معاون اشتغال وزیر کار از فرصت یک هفته‌ای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت که بنگاه‎هایی که مشمول دریافت وام و تسهیلات کرونا می‌شوند از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق فعلا معاف هستند.
چهارشنبه, 21 خرداد 1399 ساعت 10:23

کسب و کارها زیر آوار وعده‌های بدون اجرا

۴ماه است که برخی کسب و کارها به دلیل شیوع کرونا در شرایط سختی به سر می‌برند و علیرغم طراحی بسته‌های حمایتی دولت، تامین اجتماعی و بانک‎ها هر یک راه خود را می‌روند.
سه شنبه, 20 خرداد 1399 ساعت 10:51

فعالیت‌های ساختمانی ۲ برابر شد

شامخ کل اردیبهشت ماه در عدد ۶۰.۵۵ قرار گرفت؛ چراکه میزان فعالیت های تولید و یا ارائه خدمات ساختمانی نسبت به ماه قبل بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.
به گفته معاون وزیر کار، تاکنون ۱۲۶ هزار بنگاه مشمول دریافت تسهیلات کرونا شناخته شده‎اند که تا به این لحظه ۷۵ هزار پرونده در بانک‌ها تشکیل و واجدین از شنبه برای دریافت به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.
‌رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی پرداخت نکردن مابه‎التفاوت 5 درصدی دستمزد در سه ماه ابتدای سال را غیرقانونی دانست در حالی که عضو کارفرمایی شورای عالی کار از اینکه قرار نیست بابت دستمزد سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد مابه‌التفاوتی به کارگران پرداخت شود، خبرداد، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی…
دوشنبه, 19 خرداد 1399 ساعت 08:58

افزایش 5 درصدی حداقل دستمزد سال 99

 این افزایش از اول تیر اجرا می شود و قرار نیست بابت سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد مابه‌التفاوتی به کارگران پرداخت شود. نشست شورای عالی کار برای بازنگری در مصوبات مربوط به دستمزد کارگران در سال 1399 پس از هفته‌ها به تعویق افتادن سرانجام، شنبه‌شب برگزار و با دو…
یکشنبه, 18 خرداد 1399 ساعت 09:19

پایه مزد کارگران افزایش یافت

شب گذشته (شنبه‌شب) پس از ساعت‌ها مذاکره جلسه شورای‌عالی کار به اتمام رسید. در این جلسه مقرر شد که حق مسکن از ۱۰۰ به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد و پایه مزدی نیز دستخوش تغییر شد.
هیات رئیسه کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و کانون پیشکسوتان با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دیدار کردند.
جلسه شورای عالی کار که قرار بود فردا با موضوع تعیین حق مسکن کارگران برگزار شود، برای دومین بار لغو شد.
دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 10:06

کرونا باعث بهبود محیط کسب وکار شد

رییس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار در وزارت اقتصاد گفت: روزانه حدود 2500 گواهینامه صادر می‌شود. از آنجایی که برای هر گواهی دو بار رفت و آمد انجام می‌شد با برخط سازی این اقدام روزانه 5 هزار رفت و آمد حذف شد که اگر هر رفت و آمد…
پنجره واحد فیزیکی شروع کسب‌وکار امروز با حضور فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران طی مراسمی در اتاق تهران آغاز به کار کرد. این پنجره در راستای بهبود فضای کسب‌وکار راه‌اندازی شده و قرار است فرصتی برای کاهش و حذف مجوزهای زائد باشد.
چهارشنبه, 07 خرداد 1399 ساعت 11:59

ساعت کار از ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰

سازمان امور اداری و استخدامی کشور با صدور بخشنامه‌ای ساعت کار را از ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ اعلام کرد.
واریز تسهیلات کرونا به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا از دهه سوم خرداد ماه (٢٢و٢٣ خرداد) شروع می‌شود و بازپرداخت آن نیز سه ماه بعد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: نرخ سود تسهیلات آن دسته از صاحبان طرح‌های اشتغال روستایی که به صورت کامل به تعهدات خود عمل نکنند به ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه عدم حضور وزرا در جلسه شورای عالی کار مانع برگزاری جلسه نیست، گفت: زمان نشست بعدی شورای عالی کار به احتمال زیاد پس از تعطیلات عید فطر اعلام خواهد شد.
 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد مشمولان بیمه بیکاری باید شماره حساب خود را اعلام کنند.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 14:15

افزایش حق مسکن را به دولت پیشنهاد دهید

علی خدایی با انتقاد از اظهارات اخیر مسئولان وزارت کار گفت: خواسته ما افزایش حداقل مزد است نه صرف افزایش حق مسکن.
بر اساس آنچه مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است 83.7 درصد از متقاضیان دریافت بیمه بیکاری دوره کرونا مشمول دریافت آن شناخته شده‌اند.
صفحه 1 از 29

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399