کار و اشتغال

عصراقتصاد: نهضت اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان تهران رسید.
با امضای تفاهم‌نامه میان 2 وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان امکان تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور محقق شد.
? همزمان با ارسال کاروان کمک‌های اهدایی شستا به هموطنان سیل‌زده در سیستان وبلوچستان بسیج شستا امدادرسانی و توزیع اقلام مورد نیاز در میان سیل زدگان را آغاز کرد.
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، گفت: زمان مشخص برای واریز عیدی بازنشسته‌ها هرسال متفاوت است و تلاش می کنیم که بهمن ماه عیدی بازنشسته‌ها واریز شود. وی افزود: کمک معیشتی به بخش‌های از جامعه که دارای درآمد متوسط و پایین هستند از ویژگی‌های این دوره بود.
عصراقتصاد: دبیر نمایشگاه اینوتکس 2020 از آغاز رقابت استارتاپ‌ها در استان‌های مختلف از 16 بهمن ماه آغاز خبر داد.
رییس کمیته دستمزد شورای عالی کار گفت: تورم حاکم بر سبد معیشت خانوار کارگری ۶۱ تا ۶۳ درصد است و با نرخ تورم اعلامی مرکز آمار (۴۰ درصد) تفاوت دارد. «فرامرز توفیقی» روز یکشنبه، با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه کارگروه تعیین دستمزد، اظهار داشت: امسال جلسات کارگروه رنگ و…
یکی از دغدغه‌های قشر کارگر همواره میزان افزایش حقوق در سال آینده است. با نزدیک شدن به پایان سال، همه منتظر هستند تا ببینند، حقوق کارگران و کارمندان در سال جدید چقدر خواهد بود تا بر مبنای آن برای دخل و خرجشان برنامه ریزی کنند. حقوق کارگران در شورای عالی…
نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٤ ساله حاکی از آن است که ٢٥,٨ درصد از فعالان این گروه سنی در پاییز ١٣٩٨ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات فصلی نرخ بیکاری این افراد نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل (پاییز ١٣٩٧) ١.٢ درصد کاهش یافته است. نتایج…
استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: در دو سال اخیر قدرت خرید طبقه کارگر ۲۸ درصد کاهش پیدا کرده است.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، باتویان در این بازدید با ابراز خوشحالی از حضور در کارخانه نوآوری آزادی گفت: ایران و ارمنستان در حوزه فناوری اطلاعات، پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و مطمئناً همکاری دو جانبه در این حوزه، در آینده اتفاق می افتد.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در دیدار با «زاروهی باتویان» گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره بر توسعه مناسبات با همسایگان و کشورهای منطقه استوار بوده و این مسیری است که آن را ادامه خواهیم داد. وی همچنین بر لزوم اهتمام دو کشور به اجرایی کردن تفاهم‌نامه…
وزیر کار اظهار داشت: کارگران باید در اولویت ساخت و ساز مسکن قرار بگیرند و باید برای 14 میلیون خانوار کارگری بتوانیم مسکن مناسب تهیه کنیم.
دوشنبه, 25 آذر 1398 ساعت 09:31

حفظ مشاغل موجود در اولویت باشد

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی ایران می‌گوید: اگر ما به فکر مشکلات تولیدکنندگان و همچنین کسانی که کسب و کاری راه انداخته‌اند نباشیم، شاهد ریزش اشتغال خواهیم بود. به نظر می‌رسد در شرایط کنونی که از آن با عنوان جنگ اقتصادی یاد می‌شود، بانک‌ها می‌توانند کمک کنند و جلوی…
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نظر به اتمام مهلت زمانی ثبت درخواست رسیدگی به افرادی که در لیست مشمولان بسته حمایت معیشتی قرار نگرفته بودند، به اطلاع می‌رساند وضعیت درخواست‌های ثبت شده در کد دستوری# ۶۳۶۹* و سامانه hemayat.mcls.gov.ir به شرح زیر است:
اعضای «شورای هماهنگی سازمان ها، بنگاهی های اقتصادی و شرکت های مرتبط» با وزارت «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در شرکت فولاد خراسان واقع در نیشابور تشکیل جلسه دادند.در دهمین نشست شورای هماهنگی، که با هدف هم افزایی شرکت ها و بنگاه های صنعتی و اقتصادی و سازمان های زیر…
یک کارشناس حوزه کار گفت: اگر به صورت تخصصی نگاه کنیم، سهم دستمزد در بسیاری از بنگاه های تولیدی کشور درصد پایینی از هزینه‌ها است و با میانگین هزینه واحدهای تولیدی در کشورهای صنعتی و در حال توسعه هم انطباق و همخوانی ندارد.
وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی امروز (سه‌شنبه) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سرپرستان خانواری که خود را مشمول دریافت طرح حمایت معیشتی می‌دانند تا ۲۰ آذر ماه فرصت دارند تا درخواست خود را در سایت Hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند.
یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه ۸۰ درصد کارگران حداقل بگیرند، گفت: اگر کارگران خانه یک میلیارد تومانی داشتند هیچگاه دنبال گرفتن یارانه و سبد حمایتی و کمک معیشتی نبودند!
شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به آن دسته از کسانی که ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ملک یا دارایی دیگری داشته باشند، کمک معیشتی تعلق نمی‌گیرد.
دوشنبه, 04 آذر 1398 ساعت 12:29

وزارت کار: سامانه #۶۳۶۹* فعال شد

یک منبع آگاه در وزارت کار گفت: سامانه #۶۳۶۹* بدون هیچ مشکلی در حال دریافت اطلاعات متقاضیان دریافت کمک معیشتی است.
یک کارشناس روابط کار تشکیل سازمان‌های قوی کارگری به منظور پیگیری مطالبات کارگران را خواستار شد و گفت: برای جلوگیری از افت شدید قدرت خرید کارگران باید حمایت‌های جدی و کمک‌های معیشتی درنظر گرفته شود.
امسال جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار زودتر از سال های گذشته آغاز شده و بررسی رقم سبد هزینه معیشت خانوارها به جریان افتاده است همانگونه که افزایش قیمت بنزین به طور ناگهانی و زودتر از زمان پیش بینی شده، اعلام شد.
دوشنبه دومین جلسه کمیته دستمزد ذیل شورای عالی برای مذاکرات مزدی ۹۹ برگزار می‌شود.
سه شنبه, 21 آبان 1398 ساعت 15:00

اشتغال با وام ایجاد نمی‌شود

معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به انتقاد بخش خصوصی نسبت به بسته اشتغال وزارت متبوع خود، گفت: در هیچ جای دنیا اشتغال با وام ایجاد نمی‌شود ما نیز موافق آن نیستیم، اما وام ابزار مالی کشور است و برای حل این موضوع…
یک کارشناس حوزه کار معتقد است تا زمانی که قدرت خرید کارگران افزایش پیدا نکند و هزینه‌های بهداشت و درمان، مسکن و اجاره‌بهای آنها کاهش نیابد، افزایش دستمزد کمکی به معیشت کارگران نخواهد کرد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار از تشکیل اولین جلسه کمیته دستمزد شورای عالی کار برای بررسی حداقل دستمزد سال آینده کارگران خبر داد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار به نمایندگی از جانب کارگران تاکید می‌کند: دوباره می‌خواهیم کارشناسان برنامه و بودجه دلایل خود را برای ۱۵ درصد افزایش مزد به مردم ارائه بدهند؛ مشتاقیم بشنویم بر چه اساسی این عدد را تعیین کرده‌اند؛ چراکه این عدد هیچ مناسبتی با وضعیت فعلی جامعه…
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 12:41

فقر کارگران را نهادینه نکنید

حسین حبیبی با انتقاد از اظهارات وزیر کار گفت: به راحتی در مورد اموال ۴۳ میلیون نفر تصمیم نگیرند.
دوشنبه, 06 آبان 1398 ساعت 14:32

کاهش ۲.۶ درصدی نرخ بیکاری در تهران

بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری در استان تهران حاکی از آن است که این شاخص در تابستان امسال نسبت به فصل مشابه در سال ١٣٩٧ به میزان ۲.۶ درصد کاهش یافته است.
دکتر محمد مهدی یارجانلی راه حل برون رفت از بحران اقتصادی را دوری از تفکر جزیره ای دانست و گفت: مادامی که جزیره ای فکر کنیم کشور آسیب می بیند لذا باید نگاه ما به اقتصاد چند بعدی و چند وجهی باشد.
صفحه 1 از 25

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395