کار و اشتغال

یک کارشناس حوزه کار گفت: اگر به صورت تخصصی نگاه کنیم، سهم دستمزد در بسیاری از بنگاه های تولیدی کشور درصد پایینی از هزینه‌ها است و با میانگین هزینه واحدهای تولیدی در کشورهای صنعتی و در حال توسعه هم انطباق و همخوانی ندارد.
وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی امروز (سه‌شنبه) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سرپرستان خانواری که خود را مشمول دریافت طرح حمایت معیشتی می‌دانند تا ۲۰ آذر ماه فرصت دارند تا درخواست خود را در سایت Hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند.
یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه ۸۰ درصد کارگران حداقل بگیرند، گفت: اگر کارگران خانه یک میلیارد تومانی داشتند هیچگاه دنبال گرفتن یارانه و سبد حمایتی و کمک معیشتی نبودند!
شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: به آن دسته از کسانی که ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ملک یا دارایی دیگری داشته باشند، کمک معیشتی تعلق نمی‌گیرد.
دوشنبه, 04 آذر 1398 ساعت 12:29

وزارت کار: سامانه #۶۳۶۹* فعال شد

یک منبع آگاه در وزارت کار گفت: سامانه #۶۳۶۹* بدون هیچ مشکلی در حال دریافت اطلاعات متقاضیان دریافت کمک معیشتی است.
یک کارشناس روابط کار تشکیل سازمان‌های قوی کارگری به منظور پیگیری مطالبات کارگران را خواستار شد و گفت: برای جلوگیری از افت شدید قدرت خرید کارگران باید حمایت‌های جدی و کمک‌های معیشتی درنظر گرفته شود.
امسال جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار زودتر از سال های گذشته آغاز شده و بررسی رقم سبد هزینه معیشت خانوارها به جریان افتاده است همانگونه که افزایش قیمت بنزین به طور ناگهانی و زودتر از زمان پیش بینی شده، اعلام شد.
دوشنبه دومین جلسه کمیته دستمزد ذیل شورای عالی برای مذاکرات مزدی ۹۹ برگزار می‌شود.
سه شنبه, 21 آبان 1398 ساعت 15:00

اشتغال با وام ایجاد نمی‌شود

معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به انتقاد بخش خصوصی نسبت به بسته اشتغال وزارت متبوع خود، گفت: در هیچ جای دنیا اشتغال با وام ایجاد نمی‌شود ما نیز موافق آن نیستیم، اما وام ابزار مالی کشور است و برای حل این موضوع…
یک کارشناس حوزه کار معتقد است تا زمانی که قدرت خرید کارگران افزایش پیدا نکند و هزینه‌های بهداشت و درمان، مسکن و اجاره‌بهای آنها کاهش نیابد، افزایش دستمزد کمکی به معیشت کارگران نخواهد کرد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار از تشکیل اولین جلسه کمیته دستمزد شورای عالی کار برای بررسی حداقل دستمزد سال آینده کارگران خبر داد.
نماینده کارگران در شورای عالی کار به نمایندگی از جانب کارگران تاکید می‌کند: دوباره می‌خواهیم کارشناسان برنامه و بودجه دلایل خود را برای ۱۵ درصد افزایش مزد به مردم ارائه بدهند؛ مشتاقیم بشنویم بر چه اساسی این عدد را تعیین کرده‌اند؛ چراکه این عدد هیچ مناسبتی با وضعیت فعلی جامعه…
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 12:41

فقر کارگران را نهادینه نکنید

حسین حبیبی با انتقاد از اظهارات وزیر کار گفت: به راحتی در مورد اموال ۴۳ میلیون نفر تصمیم نگیرند.
دوشنبه, 06 آبان 1398 ساعت 14:32

کاهش ۲.۶ درصدی نرخ بیکاری در تهران

بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری در استان تهران حاکی از آن است که این شاخص در تابستان امسال نسبت به فصل مشابه در سال ١٣٩٧ به میزان ۲.۶ درصد کاهش یافته است.
دکتر محمد مهدی یارجانلی راه حل برون رفت از بحران اقتصادی را دوری از تفکر جزیره ای دانست و گفت: مادامی که جزیره ای فکر کنیم کشور آسیب می بیند لذا باید نگاه ما به اقتصاد چند بعدی و چند وجهی باشد.
اکبر شوکت با بیان این مطلب که اگر بحران تامین اجتماعی تشدید شود، دولت باید چاه‌های نفت و گاز را به ورودی سازمان اجتماعی وصل کند! گفت: مگر همین حالا نمی‌توانند بدهی سازمان را پرداخت کنند؟ دولت هزینه‌های خود را بر دوش سازمان می‌اندازد تا کمر آن را بشکند.
یک کارشناس اقتصادی گفت: همین حالا در بیشتر شهرها هزینه‌های زندگی بالا رفته و تعیین دستمزد جداگانه برای هر نقطه از کشور عملی و شدنی نیست؛ لذا این تصور که زندگی فقط در تهران گران است و در دیگر شهرها کرایه تاکسی یا اجاره بهای خانه کمتر است اشتباه است.
محمد رضا سعیدی با بیان اینکه شرکت ها با حضور در رویدادهایی مانند K-show آخرین یافته های خود را به معرض نمایش می گذارند، گفت: پارادایم ها، مفاهیم، جهت‌گیری‌ ها، محصولات، تجهیزات، فرایندها و تکنولوژی های جدید در این رویداد به اشتراک گذاشته شده و عرصه ‌ای مناسب برای عقد…
وزیر تعاون، کار و تعاون اجتماعی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید به کارگرانی که در چارچوب قانون اعتراضات رسمی، مدنی و صنفی خود را به خاطر دستمزد و سایر حقوق‌شان ابزار می‌کنند، تعرض شده و برخورد قضایی با آنها صورت گیرد.
نماینده کارگری شورای عالی کار گفت: اقدام سازمان برنامه مبنی بر اعلام رقم ۱۵درصد به عنوان افزایش حداقل مزد کارگران عملا برای نخستین بار بحث‌های مزدی مربوط به شورای عالی کار را سه ماه جلو انداخت.با آن‌که هنوز بخش‌های زیادی از لایحه بودجه آماده نشده اما انتشار پیوست دوم این…
یک کارشناس حوزه کار از شورای عالی کار خواست تا در جریان بررسی دستمزد سال ۱۳۹۹، تعیین دستمزد کارگران را واقعی و منطبق با شرایط اقتصادی و واقعیتهای روز جامعه تعیین کند.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: دانستن حق مردم است و برای بازگرداندن اعتماد به جامعه باید به شفافیت فرایندها بپردازیم و حرکت به این سمت با قوت انجام شود.
دور از باور است که در اوج تحریم‌ها و نوسانات اقتصادی بیکاری در ایران ۱.۷ درصد کاهش یافته است. بررسی دلایل کاهش نرخ بیکاری در تابستان امسال نشان می‌دهد افزایش بارش‌ها مشاغل فصلی را رونق داده است اما نکته نگران‌کننده این است که رونق مشاغل فصلی کاملا موقتی است.
دوشنبه, 15 مهر 1398 ساعت 14:36

کاهش نرخ بیکاری در تابستان سالجاری

تازه‌ترین اعلام مسئولان مرکز آمار از کاهش نرخ بیکاری در تابستان سال جاری به ۱۰.۵ درصد حکایت دارد.
عصر اقتصاد: یک کارآفرین برتر و مدیر منتخب نمونه جوان کشور گفت: چشم انداز ما تا پایان سال ۱۳۹۹ ایجاد بیش از ۲۵۰۰ شغل جدید ، فرهنگ سازی جهت استفاده از روانشناس ، حمایت از تولیدکنندگان پوشاک و خرید قطعی محصولات آنان است.
عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران گفت: سازمان تامین اجتماعی باید محور امنیت اجتماعی کشور باشد، نه باری بر دوش آن.
عیسی منصوری گفت: تا کنون بیش از 9 هزار میلیارد وام به روستاییان پرداخت شده که حاصل آن اشتغال 143هزار روستایی بوده است.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: رئیس قوه قضاییه برخوردی منطقی با مشکلات جامعه کارگری داشتند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حفظ حقوق مردم اولویت دولت در حذف یارانه پردرآمدها است، گفت: اگر نتوان تا پایان سال یارانه سه دهک بالای جامعه را حذف کرد، دولت این ضرر را تحمل کرده اما در روند شناسایی و حذف دهک‌های پردرآمد بی‌دقتی نمی‌کند.
عصراقتصاد: مشاور مالیاتی و بیمه ای اتاق اصناف ایران گفت: متاسفانه تا امروز آیین نامه ماده 191 قانون کار عملیاتی نشده و با وجود اینکه بیش از 30 سال از عمر این قانون می گذرد، اما هنوز ناکارآمد است.
صفحه 1 از 25

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395