سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 09:54
کد خبر: 46675

برتری ایرانیان در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، داستان یک موفقیت است  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

نشست مطبوعاتی کسب رتبه نخست نیکوکاری در جهان توسط خانواده بزرگ محک با حضور اصحاب رسانه و مدیرعامل محک روز یکشنبه مورخ 29 مهر ماه در مؤسسه خیریه و بیمارستان فوق‌تخصصی محک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی محک، مؤسسه خیریه محک در هشتمین ممیزی استاندارد جهانی NGO Benchmarking شرکت بازرسی بین‌المللی SGS موفق به کسب بالاترین نمره ارزیابی و دریافت رتبه نخست در میان سازمان‌های مردم‌نهاد شد. آراسب احمدیان، مدیرعامل محک با شرح جزئیات این استاندارد بین‌المللی گفت: «محک همواره خود را در معرض ارزیابی‌های ملی و بین‌المللی جهت استمرار بهبود عملکرد خود برای ارائه شایسته‌ترین خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان قرار داده است. این سازمان علاوه بر دریافت استانداردهای پایه و ضروری برای اداره یک سازمان مردم‌نهاد توانسته است پس از سال‌ها تلاش مستمر برای سنجش عملکرد خود مطابق با استانداردهای تأیید شده جهانی نمره ارزیابی 97.5 درصد را بر اساس 99 شاخص تعیین شده در 12 حوزه مدیریتی در بهترین شیوه‌های اداره یک سازمان خیریه را دریافت کند.»

مدیرعامل محک در ادامه افزود: «شرکت بازرسی بین‌المللی SGS با قدمت 120 سال در اعتبارسنجی سازمان‌ها بر اساس استانداردها و معیارهای تعیین شده جهانی موظف است تا اطمینان و استقلال عملکرد سازمان‌ها را به ذیربطان آنان گزارش دهد و درستی شیوه‌های اداره و تخصیص منابع نهادهای مختلف را در راستای تحقق مأموریت و اهدافشان بسنجد. محک امروز مفتخر است که به پشتوانه ظرفیت بزرگ جامعه مدنی ایران برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان توانسته ضمن عمل به پاسخگویی و شفافیت خود که ارزشمندترین اصول این سازمان هستند، رتبه نخست ارزیابی این شرکت بازرسی بین‌المللی را در میان سازمان‌های مردم‌نهاد مشابه دریافت کند.»

احمدیان با اشاره به اینکه تحقق این دستاورد بزرگ که تنها با همت بلند نیکوکاران ایران زمین ممکن شده است نتیجه تلاش‌های مستمر برای اخذ گواهی استاندارد بین‌‌المللی و معیارسنجی در بین سازمان‌های موفق مردم‌نهاد بوده است، بیان کرد: «محک ا ز سال 1386 به صورت داوطلبانه گزارشات عملکرد خود را در معرض دیدبانی و سنجش شرکت بازرسی بین‌المللی SGS قرار داد و در مدت 11 سال، پس از دریافت مقام پنجم و چهارم در میان سازمان‌های مردم‌نهاد مشابه خود، امسال توانسته است در صدر ارزیابی این استاندارد قرار گیرد تا بار دیگر عملکرد آن برای ارائه شایسته‌ترین سطح از خدمات درمانی و حمایتی به فرزندانش در انطباق با استانداردهای بین‌المللی باشد.»

محک متعهد است تا در هر شرایطی نسبت به مأموریت خود که حمایتی همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان است، با حفظ کرامت و منزلت بیماران و خانواده‌هایشان و با استفاده از بهترین شیوه‌های کاری در حوزه سازمان‌های حمایتگر به فعالیت بپردازد. این سازمان خود را در قبال نحوه صرف کمک‌های نیکوکاران و تبدیل آن به درست‌ترین خدمات درمانی و حمایتی به مسئول می‌داند و باور دارد که با انجام کار درست به درست ترین شکل ممکن و با همراهی نیکوکار است که میتواند کودکان مبتلا به سرطان را در مسیر سلامتی همراهی کند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399