سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 16:47
کد خبر: 49654

اطلاعات تکميلي

  • مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر:

برکناری دبیر کل هلال احمر تصمیم یک شبه نبود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در واکنش به اخبار منتشر شده درباره جابجایی دبیرکل و استعفای 2 تن از مدیران این جمعیت، اولویت در این موضوع را حراست از نام و اعتبار این جمعیت مردمی اعلام کرد و گفت: برکناری دبیر کل تصمیم یک شبه نبود.

اسماعیل رمضانی روز سه شنبه با بیان اینکه انتخاب دبیرکل در جمعیت هلال احمر طبق موازین قانونی از اختیارات رئیس جمعیت است، گفت: جابجایی آقای محمدی نسب بر همین اساس و برای ارتقا ماموریت های سازمانی انجام شده است، اما برخلاف آنچه در رسانه ها منتشر شده، این یک تصمیم ناگهانی و یک شبه نبوده بلکه از حدود دوماه پیش مذاکرات در این خصوص در جریان بوده است.
وی درباره استعفای دو تن از مدیران جمعیت نیز با تاکید بر اینکه ادامه فعالیت یا عدم فعالیت حق شخصی افراد است، افزود: با توجه به عدم تمایل این مدیران برای ادامه همکاری پس از مذاکرات صورت گرفته، سرپرست هایی از میان مدیران باسابقه همان حوزه ها برای این دو معاونت (معاونت آموزش و معاونت بین الملل) منصوب شده اند.
رمضانی در مورد نکات مطرح شده از سوی این افراد نیز تاکید کرد: در یک سال گذشته هیچ تصمیم و اقدام عملی جدیدی در حوزه اقتصادی در جمعیت هلال احمر اتخاذ نشده است. هرگونه تصمیم درباره فعالیت های اقتصادی در آینده نیز به صورت شفاف، طبق موازین قانونی و تحت نظارت سازمان های ذیربط صورت خواهد پذیرفت و پس از بررسی و قطعیت اطلاع رسانی می شود.
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر با یادآوری اینکه این جمعیت یک نهاد مردمی و اعتماد به آن بخشی از سرمایه اجتماعی کشور است، تاکید کرد: از انتقادات دلسوزانه استقبال می کنیم اما نباید با جنجال آفرینی این اعتماد را مخدوش کرد چرا که در نهایت به زیان مردم و آسیب دیدگان از حوادث تمام می شود. بنابراین طرح هر ادعای اثبات نشده ای در فضای عمومی رسانه ای که موجب بی اعتمادی به این جمعیت شود، دور از صواب خواهد بود.
وی ادامه کرد: همه فعالیت های جمعیت هلال احمر زیر نظر دستگاه های نظارتی و مسئول انجام می شود و چنانچه نکته ای در این فعالیت ها وجود داشته باشد، گزارش های لازم از سوی آنها ارائه خواهد شد.
رمضانی ضمن دعوت اصحاب رسانه به پیگیری ماجرا از مبادی رسمی و پرهیز از پخش اطلاعات تایید نشده گفت: گزارش های دقیقی در این زمینه در آینده نزدیک منتشر می شود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399