یکشنبه, 25 آذر 1397 ساعت 23:00
کد خبر: 50067

اطلاعات تکميلي

  • رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره):

بنیاد برکت 25 خدمت واکنش سریع به نیازمندان ارائه می دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، گفت: بنیاد برکت به جز فعالیت های محرومیت زدایی در مناطق کمتر برخوردار 25 نوع خدمت واکنش سریع به نیازمندان ارائه می دهد.

محمد مخبر روز یکشنبه در پویش چرخ - زندگی که به منظور اهدای سه هزار ولیچر از سوی خیران شکل گرفته است، اظهار داشت: در راستای این نوع فعالیت ها 2 هزار بسته غذایی برای دانش آموزانی که دچار سوءتغذیه بودند، ارسال کردیم که البته مواد سبد غذایی با نظر پزشکان دانشگاه علوم پزشکی تامین شد تا سبب رفع سوءتغذیه کودکان شود.
وی گفت: در مجموعه برکت احسان طی چند ماه اخیر در پی اعتماد مردم به ما با موج استقبال مردمی مواجه شدیم و 20 هزار نفر فقط در روز گذشته برای مشارکت در پویش چرخ زندگی مراجعه کردند و در ایام اربعین نیز 100 پزشک جوان جهادی به شلمچه، چذابه، نجف و کربلا اعزام شدند.
مخبر با اشاره به توزیع 150 هزار بسته لوازم‌التحریر اظهار داشت: در معیشت مشکلات زیادی وجود دارد که با حرف زدن رفع نمی شود و باید رفت و دید؛ نعمت هایی که خدا اعطا کرده به کشور قبال قیاس با هیچ جا نیست و مردم خیر زیادی داریم؛ با این حال نقطه اتصال خوبی بین این دو نبوده است درحالی که در زمان جنگ از کمک های خیرین استفاده کردیم، پس میتوانیم.
وی گفت: سالانه هزار کودک در کشور با مشکل شنوایی متولد می شوند و ما قبول کردیم تمام هزینه های کاشت حلزون را پرداخت کنیم.
رئیس ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) افزود: همچنین هر هفته یکی دو بار شبانه در مناطق بسیار محروم تهران غذای گرم توزیع می کنیم و در اینجا فقط برای ایجاد انگیزه بین مردم اقداماتمان را اعلام می کنیم تا به ما برای اعطای کمک اعتماد کنند.
وی تصریح کرد: معلولیت مانع کار نمی شود ولی باید امکانات بدهیم؛ در نتیجه موضوع سه هزار ویلچر مطرح شد و پویش چرخ زندگی به راه افتاد. البته روی مساله اشتغال معلولان باید کار شود تا بتوانیم شرایطی فراهم کنیم و با کمک مردم آن را وسعت ببخشیم.
مدیرعامل بنیاد برکت احسان از مشارکت خیرین و مردم نیکوکار در تامین ویلچر معلولان در مناطق محروم خبر داد و گفت: ۴۵۰ هزار معلول در کشور زندگی می کنند.
امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این مراسم گفت: در حال حاضر ۴۵۰ هزار معلول جسمی و حرکتی در کشور زندگی می کنند که بخشی از این تعداد در مناطق محروم و کم برخوردار هستند.
وی افزود: ویلچر و وسایلی که برای معلولان نیاز است در مناطق محروم به سختی در اختیارشان قرار می گیرد و همچنین خیلی زود نیز دچار آسیب می شود به همین دلیل باید به مدت کوتاهی تعویض شوند.
مدنی ادامه داد: بخشی از مردم نیز به دلایل مختلف مانند اینکه توان خرید ویلچر ندارند، زمین گیر می شوند و در خانه می مانند. در این پویش ازهمه خیریه ها و تشکل‌های غیردولتی می‌خواهیم که به دلیل شناختی که از معلولان دارند، مشارکت کنند.
وی اظهار داشت: پویش چرخ-زندگی، با مشارکت خیریه ها و گروهای مردمی برای تامین ویلچر معلولان در مناطق محروم و کم برخوردار برگزار می‌شود و فقط طی دیروز ۲۰ هزار نفر با شماره #4030* تماس و در این کار خیر مشارکت کردند. وزارت ورزش نیز از این پویش حمایت می کند.
شاهرخ شهنازی دبیر کمیته المپیک نیز در این مراسم قول همکاری مالی و معنوی وزارت ورزش با این پویش را داد و افزود: امیدوارم این نوع پویش های خیر در کشور گسترش یابد.
وی افزود: البته اساس این نوع حرکت ها کاملا مردمی است و باید راهکارهایی برای تقویت اینگونه فعالیت ها در کشور بیشتر انجام شود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399